Latvijas izlase atkārtoti tiksies ar Šveici un aizvadīs pēdējo pārbaudes spēli pirms PČ

04/05/2019 07:30
Latvijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Pēdējo pārbaudes spēli pirms 2019. gada pasaules čempionāta šovakar aizvadīs Latvijas hokeja izlase, kas pulksten 19:30 otro reizi divu dienu laikā mērosies spēkiem ar pašreizējo vicečempioni Šveici un centīsies revanšēties pretiniekiem par iepriekšējā mačā piedzīvoto zaudējumu. Spēles tiešraide LTV7 kanālā.

Latvijas izlase līdz šim aizvadītajos piecos pārbaudes mačos, gatavojoties gaidāmajam pasaules čempionātam, ir svinējusi divus panākumus un piedzīvojusi trīs neveiksmes. Gatavošanās cikla sākumā mūsu hokejisti aizvadīja divas pārbaudes spēles viesos pret Francijas valstsvienību, ko pirmajā mačā, atspēlējoties no 0:2, pieveica pēcspēles metienos ar 3:2 pēcspēles metienos un kam otrajā cīņā piekāpās ar 0:2.

Pēc spēlēm pret Francijas komandu Latvijas izlase mērojās spēkiem pret spēcīgo Krievijas valstsvienību un aizvadīja vienīgos divus pārbaudes mačus savā laukumā pirms gaidāmā pasaules čempionāta. Pirmajā cīņā Boba Hārtlija vadītā komanda pret Krieviju izvirzījās vadībā ar 2:0, taču ielaida trīs ripas pamatlaika pēdējās 15 minūtēs un cieta neveiksmi ar 2:4. Toties otrajā spēlē, 53. minūtē mazākumā panākot izlīdzinājumu, Latvijas izlase revanšējās Krievijai un svinēja panākumu papildlaikā ar 2:1.

Savukārt vakar, pirmos mačus pārbaudes spēļu ciklā aizvadot aizsargiem Edgaram Siksnam un Jānim Jakam, kā arī uzbrucējiem Laurim Dārziņam, Rūdolfam Balceram un Teodoram Bļugeram, kurš kopš otrās trešdaļas vairs nedevās laukumā, Latvijas valstsvienība viesos ar 1:4 atzina Šveices pārākumu un piedzīvoja trešo zaudējumu piecos pārbaudes mačos. Miks Indrašis pirmās trešdaļas vidū izvirzīja Latvijas izlasi vadībā, taču mājinieki guva četrus bezatbildes vārtus un beigās svinēja pārliecinošu uzvaru.

Šovakar Latvijas valstsvienība atkārtoti mērosies spēkiem ar pašreizējo pasaules vicečempioni Šveici un aizvadīs pēdējo pārbaudes cīņu pirms gaidāmā pasaules čempionāta, mēģinot pretiniekiem revanšēties par vakar piedzīvoto zaudējumu un cenšoties pabeigt pārbaudes spēļu ciklu uz pozitīvas nots.

”Visticamāk pēc šīm cīņām mēs varēsim nosaukt Latvijas izlases sastāvu 2019. gada pasaules čempionātam,” pirms spēlēm pret Šveici teica Hārlijs. ”Mums priekšā ir svarīga nedēļa. Ļoti gaidu tikšanos ar Šveice izlasi, kas vienmēr bijusi ļoti ātra un fiziski spēcīga komanda. Man ļoti patīk tas, ko redzu Latvijas izlases treniņos. Taču mēs centīsimies kļūt vēl labāki no dienas uz dienu.”

Diemžēl Latvijas izlasei pārbaudes spēlēs pret Šveici savainojumu dēļ nevar palīdzēt uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Edgars Kulda. Tikmēr cīņu par vietu Latvijas izlases sastāvā ceļgala problēmu dēļ vairs neturpina Vitālijs Pavlovs.

Pasaules čempionāts Slovākijā sāksies jau 10. maijā. Latvijas valstsvienība savas apakšgrupu turnīra spēles aizvadīs Bratislavā, kur tiksies ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm.

Latvijas izlases sastāvs mačiem pret Šveices izlasi:
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (Rīgas “Dinamo”), Gustavs Dāvis Grigals (“Alaska-Fairbanks”, NCAA), Jānis Auziņš (“Prizma”).
Aizsargi: Uvis Balinskis, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle (visi – Rīgas “Dinamo”), Oskars Cibuļskis (“Hradec Kralove”, Čehija), Ralfs Freibergs (“Zlin”, Čehija), Artūrs Kulda (“Severstal”, KHL), Jānis Jaks (“American International”, NCAA), Edgars Siksna (“Karaganda”, VHL), Guntis Galviņš (“HC Triņec”).
Uzbrucēji: Gints Meija, Oskars Batņa, Mārtiņš Dzierkals, Emīls Ģēģeris (visi – Rīgas “Dinamo”), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Miks Indrašis (“Dynamo”, KHL), Rihards Marenis, (“Mogo”), Rihards Bukarts (“Wild Wings”, Vācija), Roberts Bukarts (“Sparta”, Čehija), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Toms Andersons (“Langenthal”, Šveice-2), Lauris Dārziņš (Rīgas “Dinamo”), Teodors Bļugers (“Penguins”, NHL), Rūdolfs Balcers (“Senators”, NHL).