Latvijas izlase mērosies spēkiem ar krievu miljonāriem

18/05/2019 08:01
Latvijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Piekto spēli 2019. gada pasaules hokeja čempionātā šodien aizvadīs Latvijas valstsvienība, kas pulksten 13:15 tiksies ar grupas līderi un vienu no turnīra galvenajām favorītēm Krieviju. Mača tiešraide LTV7 kanālā.

[post_bet]

Latvijas valstsvienība līdz šim pasaules čempionātā aizvadītajās četrās spēlēs ir svinējusi divus panākumus un cietusi divas neveiksmes. Turnīra pirmajā mačā Boba Hārtlija vadītā komanda pieveica Austrijas izlasi (5:2), otrajā cīņā atzina pašreizējās pasaules vicečempiones Šveices pārākumu (1:3), bet trešajā spēlē izcīnīja sauso uzvaru pār Itālijas hokejistiem – 3:0.

Savukārt ceturtajā mačā Latvijas valstsvienība ar 3:6 piekāpās Čehijas izlasei. Lai gan pēc Mika Indraša un Laura Dārziņa vairākumā gūtajiem vārtiem mūsējie 14. minūtē izvirzījās vadībā ar 2:0, čehi laika posmā no 26. līdz 46. minūtei guva piecus vārtus un panāca 5:2. Četras ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām, Elvim Merzļikinam tiekot nomainītam pret sesto laukuma spēlētāju, Dārziņš realizēja skaitlisko vairākumu un guva savus otros vārtus mačā, taču pretinieki 59. minūtē atjaunoja sev trīs vārtu pārsvaru.

Pēc piedzīvotā zaudējuma pret čehiem Latvijas valstsvienības izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā ir ievērojami sarukušas. Lai varētu cerēt uz kvalificēšanos ceturtdaļfinālam, mūsu hokejistiem šodien jāuzvar grupas līderi Krieviju vai pirmdien jāpieveic iepriekšējo divu gadu pasaules čempioni Zviedriju (pirms gada zaudējums ceturtdaļfinālā ar 2:3) un grupu turnīra noslēgumā vēl jāpārspēj Norvēģijas komandu.

”Pārbaudēs spēlē esam uzvarējuši Krievijas izlasi (2:1 papildlaikā), taču šeit viss būs citādāk, jo komandas neeksperimentēs vairs,” portālam ”Sportazinas.com” pēc mača pret Čehiju atzina Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Pekinas ”Kun Lun Red Star” prezidents Raitis Pilsētnieks. ”Abas izlases grib uzvarēt un noteikti būs ļoti grūti. Uzskatu, ka mums ir izlase, kurai ir gan treneri, gan spēlētāji, kuri tic tam, ka varam uzvarēt jebkuru pretinieku. Ar tādu cīņas sparu un komandas garu kā pērn un šogad, viss ir iespējams.”

Latvijas izlases šodienas pretiniece Krievija pasaules čempionātā aizvadītajās četrās spēlēs ir svinējusi četrus panākumus un šobrīd ieņem pirmo vietu B apakšgrupā. Lai gan turnīra pirmajā mačā krievi tikai ar 2:5 pieveica norvēģus, nākamajās trīs spēlēs viņi nosargājuši savus vārtus neskartus un nav atstājuši daudz variantus savām pretiniecēm – 5:0 pret Austriju, 3:0 pret Čehiju un 10:0 pret Itāliju.

Krievijas valstsvienība pasaules čempionātam Slovākijā ir nokomplektējusi lielisku komandu. Krievi sastāvā ir iekļāvuši tādas zvaigznes kā vārtsargu Andreju Vasiļevski, aizsargus Dmitriju Orlovu un Mihailu Sergačovu, kā arī uzbrucējus Aleksandru Ovečkinu, Jevgeņiju Kuzņecovu, Jevgeņiju Malkinu, Ņikitu Kučerovu un Iļju Kovaļcuku, kurš, lai gan ir Krievijas izlases kapteinis, spēlē tikai ceturtajā maiņā.

Tieši Vasiļevskis, kuram konkurenci pirms pāris sezonām NHL kluba Tampabejas ”Lightning” sistēmā sastādīja Kristers Gudļevskis, sargās Krievijas izlases vārtus mačā pret Latviju. Aizvadītajā sezonā 23 gadus vecais Vasiļevskis ”Lightning” sastāvā piedalījās 53 pamatturnīra spēlēs, atvairot 92,5% pretinieku metienu un vidēji ielaižot 2,40 vārtus.

Diemžēl mačā pret krieviem Latvijas izlasei nevarēs palīdzēt aizsargs Ralfs Freibergs, kurš iepriekšējā cīņā pret čehiem spēles beigās nopelnīja 5+20 minūšu noraidījumu un kurš vakar saņēma vienas spēles diskvalifikāciju. Ņemot vērā, ka Freibergs nevarēs doties laukumā, Hārtlijs vakar izmantoja pēdējo brīvo vietu Latvijas izlases pieteikumā un turnīram pieteica aizsargu Jāni Jaku.

Latvija pret Krieviju pasaules čempionātos ir aizvadījusi deviņas spēles, kurās ir izcīnījusi divas uzvaras (2000. gadā ar 3:2 un 2003. gadā ar 2:1) un piedzīvojusi septiņus zaudējumus. Iepriekšējo reizi pasaules čempionātā abas izlases tikās pirms diviem gadiem, kad krievi svinēja panākumu ar 5:0.

Pēc mača pret Krieviju mūsu hokejisti pirmdien pulksten 17:15 tiksies pret Zviedriju, bet otrdien pulksten 17:15 spēkosies pret Norvēģiju un aizvadīs pēdējo spēli grupu turnīrā.

Latvijas izlase ar četrās spēlēs izcīnītiem sešiem punktiem B grupas kopvērtējumā šobīd ieņem piekto vietu.

Katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet divas vājākās izlases būs spiestas atstāt elites divīziju.

Latvijas valstsvienība pasaules čempionātā

vārtsargi – Kristers Gudļevskis (Rīgas “Dinamo”), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas-Fērbenksas Universitāte, NCAA), Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL);

aizsargi – Uvis Balinskis, Kristaps Zīle, Kristaps Sotnieks (visi – Rīgas “Dinamo”), Ralfs Freibergs (Zlīnas “PSG Berani”, Čehija), Artūrs Kulda (Čerepovecas “Severstal”, KHL), Oskars Cibuļskis (Hradeckrālovas “Mountfield”, Čehija), Jānis Jaks (Amerikas Starptautiskās koledža, NCAA), Edgars Siksna (Karagandas “Sarjarka”, VHL), Guntis Galviņš (Tršinecas “Ocelari”;

uzbrucēji – Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Miks Indrašis (Maskavas “Dynamo”, KHL), Rihards Bukarts (Diseldorfas EG, Vācija), Gints Meija, Oskars Batņa, Emīls Ģēģeris, Mārtiņš Dzierkals, Rihards Marenis, Lauris Dārziņš (visi – Rīgas “Dinamo”), Roberts Bukarts (Prāgas “Sparta”, Čehija), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Teodors Bļugers (Pitsburgas “Penguins”, NHL), Rūdolfs Balcers (Otavas “Senators”, NHL), Toms Andersons (“Langenthal”, Šveice).

Krievijas valstsvienība pasaules čempionātā

vārtsargi – Andrejs Vasiļevskis (Tampabejas “Lightning”, NHL), Aleksandrs Georgijevs (Ņujorkas “Rangers”, NHL), Iļja Sorokins (Maskavas CSKA, KHL);

aizsargi – Dinārs Haifizuļins (Sanktpēterburgas SKA, KHL), Vladislavs Gavrikovs (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Dmitrijs Orlovs (Vašingtonas “Capitals”, NHL), Mihails Sergačovs (Tampabejas “Lightning”, NHL), Ņikita Ņesterovs (Maskavas CSKA, KHL), Ņikita Zaicevs (Toronto “Maple Leafs”, NHL), Bogdans Kiseļevičs (Vinipegas “Jets”, NHL), Ņikita Zadorovs (Kolorādo “Avalanche”, NHL);

uzbrucēji – Ivans Teļegins, Kirils Kaprizovs, Mihails Grigorenko, Sergejs Andronovs (visi – Maskavas CSKA, KHL), Aleksandrs Ovečkins, Jevgēņijs Kuzņecovs (abi – Vašingtonas “Capitals”, NHL), Jevgēņijs Malkins (Pitsburgas “Penguins”, NHL), Ņikita Kučerovs (Tampabejas “Lightning”, NHL), Artjoms Aņisimovs (Čikāgas “Blackhawks”, NHL), Sergejs Plotņikovs, Aleksandrs Barabanovs (abi – Sanktpēterburgas SKA, KHL), Ņikita Gusevas (Vegasas “Golden Knights”, NHL), Jevgēņijs Dadonovs (Floridas “Panthers”, NHL), Iļja Kovaļčuks (Losandželosas “Kings”, NHL).