Latvijas izlase izšķirošajā PK cīņā spēkosies ar Senegālu

23/09/2018 08:50

FIBA Pasaules kausa izcīņā basketbolā sieviešu izlasēm Latvijas izlasei šodien paredzēta ļoti nozīmīga grupu turnīra spēle ar sīksto Āfrikas vicečempioni Senegālu. Mača sākums plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

Mūsu basketbolistes vakardien ārkārtīgi spraigā mačā nespēja uzlauzt Ķīnas izlases piekopto zonas aizsardzību, kā rezultātā piedzīvota neveiksme ar rezultātu 61:84. Tikmēr senegālietes savā cīņā pret pasaules un olimpisko čempioni ASV pirmajā ceturtdaļā ieguva pat desmit punktu pārsvaru, tomēr beigās piekāpās ar visnotaļ cienīgo 67:87.

[post_bet]

Latvietes ar Senegālas izlasi pieaugušo līmenī nav spēlējušas nekad. Mūsu lielākais trumpis gan uzbrukumā, gan aizsardzībā varētu būt Anetes Šteinbergas un Elīnas Dikeulakas sniegums. Pirmā vakardienas spēlē ar Ķīnu guva 16 punktus, kā arī savāca 11 atlēkušās bumbas, kamēr Dikeulaka ķīniešu grozā iemeta 14 punktus. Par neveiksmīgo spēli lūkos reabilitēties Kitija Laksa (2/7 – 2p., 1/4 – 3p.) un garā spēlētāja Aija Putniņa (1/7 – 2p., 0/3 – 3p.).

Savukārt Senegālas izlasē uzmanību jāpievērš Oumulai Hairi Sarrai, kas amerikāniešu grozā iemeta 18 punktus, realizējot abus tālmetienus. Viņai arī četras atlēkušās bumbas uzbrukumā. 13 punktus guva Astū Traore, kamēr deviņi punkti, septiņas kļūdas un astoņas atlēkušās bumbas Mamē Marijas Sī Diopas kontā.

Uzvaras gadījumā Latvijas izlase praktiski nodrošinās iekļūšanu Pasaules kausa ceturtdaļfināla kvalifikācijā, kamēr zaudējuma gadījumā sapnis par augstām vietām šajā turnīrā būs izsapņots.

Otrajā D grupas cīņā plkst. 20:00 vakarā savā starpā cīnīsies ASV un Ķīnas basketbolistes.

Latvijas un Senegālas maču varēsiet vērot “TV3” kanālā.