Latvijas izlase parāda raksturu, bet piekāpjas NHL gvardes ASV izlasei

10/05/2018 19:39

Pēc vienas dienas atpūtas ceturto spēli čempionāta ietvaros aizvadīja Latvijas valstsvienība pret ASV hokejistiem. Pēdējās divās tikšanās reizēs čempionātā abas komandas katra dalīja pa vienai uzvarai. Saspringtā spēlē tikai papildlaikā Latvijas izlase ar 2:3 piekāpās ASV izlasei.

Latvijas hokeja izlases sastāvā šovakar bija viens papildinājums, trešajā uzbrucēju virknējumā kopā ar ar brāļiem Bukartiem spēlēja Teodors Bļugers. Pirms spēles sarunā ar medijiem Artis Ābols sacīja, ka mača gaitā skatīsies, vai Bļugers spēlēs arī vairākumā un mazākumā. Tāpat norādīja, ka ASV izlases aizsargi daudz pieslēdzas uzbrukumiem, savukārt savā aizsardzības zonā pretinieki mēdz čītot [krāpties – lat.].

Divus mazākumus Latvijas izlase nopelnīja skaitliskā sastāva pārkāpuma dēļ. Pirms mača Ābols norādīja, ka Bobs piekodinājis spēlētājiem, lai neceļas kājās pirms maiņas. Tādējādi pretinieki nevar atšifrēt, kura maiņa dosies laukumā, bet tad ir lielāks risks komunikācijas dēļ kādam izlekt ārā ātrāk. Pirmās trešdaļas ievads parādīja, ka šī taktika īsti nestrādā. Spēles gaitā treneri ļāva spēlētājiem celties kājās pirms maiņas, lai vairs nebūtu jāpelna muļķīgus noraidījumus.

Latvijas fanu šajā spēlē bija krietni mazāk kā iepriekšējos mačos, bet toties tie bija vienotāki, vairumam sēžot kopīgi aiz vieniem vārtiem. Līdzjutēju skaita samazinājums varētu būt izskaidrojams ar to, ka uz šo spēli biļetes bija dārgākas kā uz iepriekšējiem mačiem.

Pirmos vārtus Latvijas hokejisti zaudēja lielajā mazākumā, kad aizsarga mestā ripa mainīja lidojuma virzienu un izspurdza cauri Merzļikina padusei. Latvijas hokejisti vārtus guva arī pēc laimīga rikošeta, kad Balinska mestās ripas lidojuma virzienu mainīja ASV spēlētājs. Jāatzīmē arī Teodors Bļugers, kurš pēc vārtsarga atsitās ripas apslidoja vārtus un ar lāpstiņas neērto pusi atdeva zibenīgu piespēli Balinskim. Tedijam pirmais punkts turnīrā, bet Balinskim tie bija pirmie vārti izlases sastāvā čempionātā.

Otrās trešdaļas ievadā Latvijas izlasei bija iespēja spēlēt vairākumā, kuru latvieši beidzot arī izmantoja. Pēc Roberta Bukarta piespēles uz iemetiena apli ripu neapstādinot šāva Indrašis. ASV izlases vārtsargs ripu atsita sev priekšā, kuru pēcāk vārtos iebakstīja Andris Džeriņš. Pēc ielaistajiem vārtiem ASV izlases hokejisti arvien vairāk sāka nervozēt, provacējot Latvijas spēlētājus, bakstot ar nūjām un agresīvi uzvedoties Merzļikina vārtu priekšā. Dažbrīd nespējām dabūt ripu ārpus savas aizsardzības zonas, bet ASV hokejistiem ripa neklausīja un Merzļikins vārtos bija līmenī. Līdz mazliet vairāk kā divas minūtes pirms trešdaļas beigām, ASV hokejisti pretuzbrukumā ar metienu starp Merzļikina kājsargiem guva vārtus.

Latvijas hokejisti visā perioda garumā demonstrēja labu hokeju, īsi pirms trešdaļas beigām Ābols un Rihards Bukarts izskrēja divi pret vienu ASV aizsargu. Ābols piespēlēja savam partenerim, bet ripu pārtvēra pretinieku aizsargs. Periods noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu.

Spēles trešais periods sākās ar vārtu konstrukcijas pārbaudīšanu. Pēc Riharda Bukarta piespēles gar vārtiem pa metienam ripa izlēca Freibergam, kurš uzreiz šķēla. Pēc rikošeta no ASV hokejista nūjas ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Pēc pāris minūtēm bīstama situācija izveidojās pie Latvijas vārtiem. Rubīnam nošļuka ripa no nūjas lāpstiņas un iespēju steidza izmantot Gudro, kurš meta ripu starp Merzļikina kājsargiem. Latvijas izlases vārtsargs vārtus neielaida.

Visa mača gaitā attiecības savā starpā mēģināja noskaidrot Bļugers ar ASV uzbrucēju Kraideru. Otrajā trešdaļā abi hokejisti vairākkārtīgi saķērās, uzbrucēji nerimās arī trešajā periodā.

Piecas minūtes pirms trešdaļas beigām abas komandas apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem. Drīz vien noraidījums par vārtsarga bloķēšanu sekoja Latvijas komandā. Latvijas hokejisti neitralizēja ASV vairākumu. Trešā perioda izskaņa bija kā uz naža asmens, amerikāņi uzbruka bīstami, bet Latvijas hokejisti prasmīgi darbojās savā aizsardzības zonā. Spēle pagarinājās līdz papildlaikam.

Papildlaika pašā sākumā noraidījumu Latvijas izlases rindās nopelnīja Cibuļskis. Vairākumu ASV hokejisti izmantoja.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs sestdien, kad 13:15 spēkosies ar Vācijas hokejistiem.

ASV – Latvija 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
Vārti: 11:39 Kraiders (Debrinkats, Larkins, vair.) 1:0, 17:52 Balinskis (Bļugers, Ri. Bukarts) 1:1, 23:20 Džeriņš (Indrašis, Ro. Bukarts, vair.) 1:2, 37:38 Vaits (Debrinkats, Keins) 2:2, 61:23 Atkinsons (Gudro, Keins, vair.) 3:2.
Latvija: Merzļikins (Gudļevskis); Rēdlihs – Džeriņš – Indrašis, Cibuļskis – Galviņš; Balcers – Ābols – Ķēniņš, Sotnieks – Balinskis; Ri. Bukarts – Bļugers – Ro. Bukarts, Freibergs – Rubīns; Meija – Pavlovs – Jevpalovs – Razgals, Zīle.
Metieni: 30:19 (9:7, 11:5, 10:7)
Soda minūtes: 12:16 (4:6, 6:4, 2:4, 0:2)