Latvijas izlase PK posma stafetē finišē pēdējā vietā

07/12/2019 20:11

Latvijas vīriešu biatlona izlases līderim Andrejam Rastorgujevam un Aleksandram Patrijukam pirmajos divos posmos kopā mērojot sešus soda apļus par neprecīzu šaušanu, Latvijas komanda Pasaules kausa posmā Estešundā sestdien 4×7,5 kilometru stafetes sacensībās tika apdzīta par apli un ieņēma 26.vietu.

Tikai pēdējā brīdī pēc trešdien 20 kilometru individuālajā distancē piedzīvotā kritiena kļuva zināms, ka Latvijas izlasei varēs palīdzēt Roberts Slotiņš, kurš pēc kritiena tika nogādāts slimnīcā, kur viņam tika uzlikta savelkošā šuve galvas ādai.

Trasē doties viņam ceturtajā posmā nenācās, jo Latvijas izlasi, kurai otro posmu veica Aleksandrs Patrijuks un trešo – Edgars Mise, līderi par apli noķēra jau pēc piektās šautuves.

Jau pirmajā posmā Rastorgujevs bija spiests mērot divus soda apļus. Pirmajā šautuvē guļus izmantojis tikai vienu rezerves patronu un sašāvis pirmos trīs mērķus stāvus ugunslīnijā, Latvijas izlases līderis garām aizšāva piecreiz pēc kārtas, tai skaitā nespējot trāpīt arī ar trim rezerves patronām, stafeti nododot 23.vietā no 26 pieteiktajām komandām.

Otrajā posmā pēc šaušanas guļus vēl vienu soda apli bija spiests mērot Patrijuks, bet pēc šaušanas stāvus un vēl trim nesašautiem mērķiem viņam nācās doties vēl liekos 450 metros soda aplī. Stafeti biatlonists nodeva kā pēdējais jau vairāk nekā pusotru minūti pēc priekšpēdējās komandas Japānas.

Kad Mise šaušanā guļus bija kļūdījies tikai vienreiz, viņš tika apdzīts par apli, Latvijai sacensības beidzot 26.vietā.

Uzvarēja Norvēģija, kura šautuvē kļūdījās deviņas reizes, taču iztika bez soda apļiem, distanci veicot stundā desmit minūtēs un 30,4 sekundēs. Otrā ar vienu soda apli un septiņām kļūdām šautuvē finišēja Francija, atpaliekot no norvēģiem par 32,3 sekundēm. Trešā bija Itālija, kura no visām 26 izlasēm šautuvē kļūdījās vismazāk – astoņas reizes – un finišēja minūti un 27,1 sekundi aiz norvēģiem.

Pasaules kausa pirmais posms noslēgsies svētdien ar stafeti sievietēm. Šajā posmā no Latvijas sportistiem labāko rezultātu sasniedzis Rastorgujevs, kurš sprintā izcīnīja 18.vietu.

Pēc šīm sacensībām biatlonisti dosies uz Hohfilceni, Austrijā, kur aizvadīs sezonas otro posmu.

Latvijas komandas sastāvā Pasaules kausa sezonai šobrīd ir Andrejs Rastorgujevs, Roberts Slotiņš, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise, Baiba Bendika, Jūlija Matvijenko un Ieva Pūce.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi un pasaules čempionāts, kas februārī notiks Antholcā-Anterselvā, Itālijā.