Latvijas izlase spēj gūt tikai vienus vārtus un neiekļūst PČ ceturtdaļfinālā

01/06/2021 22:24
Latvijas hokeja izlase

Šovakar Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē ar 1:2 piekāpās Vācijas valstsvienībai, neiekļūstot ceturtdaļfinālā. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas izlasei šajā vajadzēja vismaz vienu punktu.

Mačs sākās ātrā tempā, abām komandām apmainoties uzbrukumiem. Jau ceturtajā minūtē Kalniņu pārspēja Jons Peterka, kurš ātri ieslidoja zonā un zibenīgi meta ripu zem pārliktņa. Vētrainais hokejs turpinājās un septītajā minūtē Marsels Nēbelss no vārtu priekšas raidīja ripu mērķī – 2:0 Vācijas izlases labā.

Perioda vidū Latvijas izlase ilgāk uzkavējās Vācijas aizsardzības zonā un izdarīja vairākus metienus, taču neviens no tiem nebija rezultatīvs. Trešdaļas turpinājumā Vācijas izlase par skaitliskā sastāvā pārkāpumu saņēma divu minūšu sodu. Vairākumā latvieši līdz pirmajai svilpei nostājās zonā, bet pēc tam vairs nespēja nopietni apdraudēt Matīasa Nīderbergera vārtus. Arī nākamo vairākumu Latvijas neizmantoja, bet pēc tam par sitienu ar nūju divu minūšu sodu saņēma Roberts Bukarts. Nesekmīgi piecatā pret četriem spēlēja arī pretinieki.

Otrā perioda sākumā mājinieki centās izprovocēt pretiniekus uz pārkāpumu, tomēr vācieši bija pietiekoši disciplinēti. Perioda piektajā minūtē pēc Vācijas izlases kļūdas trīs Latvijas hokejisti izslidoja pret vienu laukuma spēlētāju un Ābols pēc saspēles ar Uvi Balinski raidīja ripu tīklā – 1:2. Perioda vidū Latvijas hokejisti vairākas reizes aktīvi uzbruka pretinieku vārtiem un izdarīja spiedienu, taču vairāku minūšu ofensīva nedeva rezultātu. Trešdaļas otrajā pusē jau vācieši atbildēja ar vairākiem uzbrukumiem un pirms došanās uz ģērbtuvēm pēc Mika Indraša pārkāpuma ieguva vairākumu. Indrašis, trešā perioda sākumā atgriežoties laukumā, bīstami meta pa Vācijas izlases vārtiem.

Latvijas hokejisti pāris reizes pārbaudīja nepārliecinoši spēlējošā vārtsarga Nīderbergera modrību, tomēr bez rezultāta. Trešā perioda devītajā minūtē mājinieki tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, kas palika neizmantota. Perioda otrās puses sākumā Vācijai bija iespēja nostiprināt vadību, taču pretinieki neizmantoja izgājienu divatā pret vienu Latvijas hokejistu. Sešas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijai vēl vienu vairākumu sarūpēja Renārs Krastenbergs. Latvijas spēlētāji vairākumā “apšaudīja” sāncenšu vārtus, taču pretinieki spēlēja pašaizliedzīgi un vairākus metienus bloķēja, pēc tam spēli atvirzot projām no savas aizsardzības zonas.

Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām Kalniņš tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Latvieši cieši piespiedās pretinieku vārtiem un izmisīgā cīņā centās izraut vēlamo rezultātu, kas dotu vismaz vienu punktu un vietu ceturtdaļfinālā. Tomēr veiksme neuzsmaidīja un tika piedzīvots minimāls zaudējums. Latvijas izlases vārtus otro maču pēc kārtas sargāja Jānis Kalniņš. Kaspars Daugaviņa prombūtnē Latvijas valstsvienības kapteiņa pienākumus pildīja Lauris Dārziņš. Par labākajiem spēlētājiem Latvijas izlasē šajā čempionātā tika atzīti debitants Renārs Krastenbergs, Dārziņš un Ronalds Ķēniņš.

No šodienas pasaules čempionāta spēles var apmeklēt klātienē un šo iespēju izmantoja apmēram 934 līdzjutēju, kas iegādājās biļetes uz Latvijas-Vācijas cīņu. 2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks līdz 6.jūnijam. Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Latvijas valstsvienība čempionātu iesāka ar sensacionālu uzvaru pār Kanādu (0:2), pēc tam “bullīšos” ar 2:3 zaudēja Kazahstānai, trešajā spēlē ar 3:0 uzvarēja Itāliju, ceturtdien ar 2:4 piekāpās ASV hokejistiem, dienu vēlāk pēcspēles metienos ar 3:4 – Norvēģijai, bet svētdien pagarinājumā – Somijai (2:3). Vācieši Rīgā ar 9:4 sagrāva Itāliju un ar 5:1 – Norvēģiju, kā arī ar 3:1 uzvarēja Kanādu. Pēc tam sekoja trīs zaudējumi – 2:3 pret Kazahstānu, 1:2 pret Somiju un 0:2 pret ASV. Latvijas hokeja izlase aizvadīja savu 24.pasaules čempionātā augstākajā divīzijā.

Latvijas izlase, salīdzinot ar citiem gadiem, brīvā režīmā pirmo treniņu aizvadīja jau 17.martā. Aprīļa sākumā 37 hokejisti aizvadīja savu pirmo oficiālo treniņu pirms gaidāmā pasaules čempionāta, bet 9. un 14.aprīlī kandidāti ar 6:1 un 5:1 pārliecinoši uzvarēja Latvijas U-18 hokeja izlasi, kas vēlāk devās uz ASV, lai spēlētu elites divīzijā. Aptuveni nedēļu vēlāk (20. un 21.aprīlī) komanda 26 vīru sastāvā Slovākijā aizvadīja divas pārbaudes spēles. Pirmajā no tām Slovākiju “bullīšos” izdevās uzvarēt ar 2:1, bet otrajā papildlaikā zaudēts ar 0:1.

Pēdējās pārbaudes spēlēs maija vidū Latvija ar 0:3 un 1:2 atzina Šveices valstsvienības pārākumu. Pēc otrās pārbaudes spēles ar Šveici Bobs Hārtlijs nosauca sastāvu dalībai pasaules čempionātā, kurā iekļāva trīs vārtsargus, deviņus aizsargus un 16 uzbrucējus. Šie 28 hokejisti pirms nedēļas arī tika pieteikti meistarsacīkstēm. Vispieredzējušākais Latvijas izlasē ir Miķelis Rēdlihs, kuram šīs bija 13.pasaules meistarsacīkstes karjerā. Par vienu turnīru mazāk ir Kristapam Sotniekam, bet desmito reizi Latviju elitē pārstāvēja Kaspars Daugaviņš, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš un Gints Meija. 2006.gada Rīgas čempionāta pieteikumā bija Daugaviņš, Dārziņš un Rēdlihs.