Latvijas izlase veic varonīgu atspēlēšanos, taču nervozā galotnē piekāpjas spāņiem (VIDEO)

22/02/2019 21:27

Latvijas vīriešu basketbola izlase piektdien šī gada Pasaules kausa kvalifikācijas priekšpēdējā spēlē savā laukumā ar rezultātu 62:67 (14:25, 11:13, 16:13, 21:16) zaudēja Spānijas valstsvienībai.

Pasaules kausa finālturnīra sasniegšanai Latvijai pret melnkalniešiem pirmdien būs nepieciešama uzvara ar vismaz desmit punktu pārsvaru. Tiesa, valstsvienībai talkā varēs doties pieci ULEB Eirolīgas komandu basketbolisti.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Aigars Šķēle, kurš ceturtajā ceturtdaļā vadīja mājinieku atspēlēšanos. Tikmēr ar deviņiem punktiem izcēlās Ingus Jakovičs, astoņi punkti bija Ojāram Siliņam, bet seši punkti, deviņas bumbas zem groziem un divi bloķēti metieni – Mārtiņam Meieram.

Spāņiem 17 punktus guva Dario Brisela, 13 punkti bija Kino Kolomam, bet 14 bumbas zem groziem – Sebasam Saisam.

Pretinieki ar ātrām pārejām uzbrukumā panāca vadību 7:2, kā dēļ Arnis Vecvagars jau otrajā minūtē pieprasīja pirmo minūtes pārtraukumu. Turpinājumā gan latviešiem neizdevās atspēlēties un pēc Dario Briselas trīspunktu gājiena spāņu pārsvars pārsniedza jau desmit punktus – 17:6. Biežie pārkāpumi neļāva Latvijas basketbolistiem pietuvoties rezultātā un pirmā ceturtdaļa tika zaudēta ar 14:25.

Otro ceturksni latvieši iesāka ar vairākiem neprecīziem tālmetieniem, kamēr spāņi iekrāja jau 17 punktu handikapu. Turpinājumā Latvija pakāpeniski centās atspēlēties un puslaika pēdējā uzbrukumā Aigars Šķēle panāca jau 11 punktu deficītu, tiesa spāņi atbildēja ar ātru uzbrukumu un pārtraukumā devās ar 13 punktu pārsvaru (38:25).

Otrā puslaika sākumā spāņi savu pārsvaru pieaudzēja līdz 18 punktiem, bet uz to ar pieciem punktiem atbildēja Kaspars Vecvagars un Šķēle. Tiesa, ar “sodiņu” palīdzību viesi atkal palielināja pārsvaru. Trešās ceturtdaļas pēdējās minūtēs latvieši veica desmit punktu izrāvienu, panākdami jau 41:51.

Pēc nerezultatīva ceturtās ceturtdaļas sākuma Šķēle ar “trejaci” panāca jau 44:51, bet pusminūti vēlāk grozā lidoja vēl viens viņa metiens aiz perimetra – 47:53. Turpinājumā trīs soda metienus realizēja Ingus Jakovičs, kurš panāca jau 50:55. Trešdaļas ceturtajā minūtē pēc Šķēles un Jakoviča saspēles komandas šķīra vairs tikai divi punkti (52:55).

Turpinājumā Mareks Mejeris, Mārtiņš Meiers un Jakovičs vēl pāris reizes pietuvināja Latviju līdz mīnus trim punktiem, bet divas minūtes pirms pamatlaika beigām Šķēle jau panāca 60:61. Tiesa, 80 sekundes pirms finālsvilpes Kino Koloms ar tālmetienu nedaudz palielināja spāņu pārsvaru. Otrā laukuma galā Meiers neiemeta divus soda metienus, uz ko Brisela atbildēja ar bumbas triecienu grozā no augšas – 66:60 viesu labā. Pēdējā minūtē latvieši neatspēlējās un cieta zaudējumu ar rezultātu 62:67.

Vēl šodien I apakšgrupas ietvaros Melnkalne viesos ar 76:74 (17:34, 9:6, 25:16, 25:18) pārspēja Ukrainu, bet Turcija savā laukumā ar 77:58 (11:17, 23:9, 24:16, 19:16) pieveica Slovēniju.

I grupas kopvērtējumā pēc 11 kārtām līdere ar deviņām uzvarām ir Spānija, bet par vienu panākumu mazāk ir Turcijai. Abas izlases jau ir nodrošinājušas iekļūšanu Pasaules kausa finālturnīrā. Tālāk ar septiņām uzvarām seko Melnkalne, sešas uzvaras ir Latvijai, kamēr Ukrainai ir piecas uzvaras. Savukārt pēdējā, sestā, ar diviem panākumiem ir Eiropas čempione Slovēnija.

Trīs labākās apakšgrupas komandas izcīnīs ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu basketbola izlasei šajā spēlē nevar palīdzēt Eirolīgas komandu spēlētāji. No Eirolīgas komandu spēlētājiem piektdien Rīgā ieradušies Jānis Strēlnieks, Jānis Timma, Dairis Bertāns un Rolands Šmits, bet svētdien jau Podgoricā izlases rindas papildinās Žanis Peiners.