Latvijas izlases aizsargs zaudē darbu Čehijā

Oskars Cibuļskis, sportazinas.com
Oskars Cibuļskis | Foto: Hradeckrālovas "Mountfield"

Čehijas augstākās līgas hokeja klubs Hradeckrālovas “Mountfield” paziņoja, ka lauž līgumu ar Latvijas izlases aizsargu Oskaru Cibuļski, ceturtdien ziņo Čehijas interneta portāls “irozhlas.cz”.

Jau ziņots, ka 12.martā Čehijas hokeja čempionāts koronavīrusa dēļ tika pārtraukts un valsts pārstāvji nākamās sezonas IIHF Čempionu līgā noteikti pēc regulārā čempionāta rezultātiem, līgas spēlēm kvalificējoties Gunta Galviņa pārstāvētajai Tršineczas “Ocelari”.

Cibuļska pārstāvētā Hradeckrālovas “Mountfield” pēc augstākās līgas čempionāta beigām paziņoja par piecu spēlētāju atbrīvošanu no komandas. Viņu vidū ir arī Cibuļskis.

Hradeckrālovā līgumi pirms laika tika lauzti tiem hokejistiem, ar kuriem nebija līgumsasistību nākamajai sezonai. Bez Cibuļska līdzīgs liktenis piemeklējis arī aizsargus Oskaru Eklundu, Tomāšu Linhartu un Petru Šidlīku, kā arī uzbrucēju Lukāšu Žejdlu.

“Mēs izmantojām iespēju lauzt līgumu ar spēlētājiem, kuru saistība ar mums tik un tā beidzas pēc šīs sezonas,” ar “force majeure” atlaišanu pamato “Mountfield” valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Miroslavs Šēns. “Mēs pārtraucām līgumu dienā, kad tika pieņemts lēmums atcelt sezonu. Es nesaku, ka lepojos ar to, bet šobrīd mēs cīnāmies par kluba ekonomisko izdzīvošanu līdz nākamajai sezonai.”

“Viena puse nevar uzņemties visas vīrusa ietekmes radītās sekas,” saka Šēns. “Risinām sarunas ar pārējiem komandas hokejistiem. Mēs vēlamies visu atrisināt, savstarpēji vienojoties un bez sliktām sekām.”

Iebildumus pret Hradeckrālovas un otras spēcīgākās valsts līgas kluba “Vsetin”, kas rīkojusies tāpat, rīcību jau paudusi Čehijas hokeja spēlētāju asociācija (CAIHP). Tā veiks pasākumus, lai anulētu līgumu laušanu Čehijas Hokeja asociācijas samierināšanas komisijā un, iespējams, arī tiesā.

“Mēs uzskatām, ka labāks veids par tiesu ir apspriesties un meklēt kompromisus, ar kuriem visas ieinteresētās puses būtu apmierinātas,” paziņojumā presei teica CAIHP prezidents Libors Zbožils. “Pašreizējā situācija nevienam nav viegla, un tāpēc mēs esam aicinājuši atsevišķu klubu pārstāvjus apspriest un kopīgi rīkoties šajā jautājumā. Mēs nevēlamies, lai šādu gadījumu būtu vairāk.”

“Balstoties uz sākotnējo juridisko analīzi, mēs esam gatavi cīnīties par šādas rīcības atcelšanu Čehijas Hokeja asociācijas samierināšanas komisijā vai tiesā. Klubi nedrīkst ļaunprātīgi rīkoties pret vājāko pusi. Šādos gadījumos profesionāli hokejisti ir ļoti nelabvēlīgā situācijā,” piebilda Zbožils.

CAIHP nosūtīja vēstuli visiem 14 2019./2020.gada sezonas virslīgas dalībniekiem, ieskaitot pēdējo vietu ieņēmušo un līgu zemāk dodošos Kladno “Rytiri”, spēcīgākās līgas jaunpienācēju Česke Budejovices “Motor” un pirmās līgas klubu “Vsetkn”, kā arī augstākās līgas direktoru Josefu Reznķčeku.

Savukārt cits Latvijas hokejists Zlīnas “PSG Berani” klubā savu pēdējo maču visdrīzāk jau ir aizvadījis, ziņo Čehijas interneta portāls “idnes.cz”.

Freibergam šopavasar beidzas triju gadu līgums ar Zlīnas klubu.

Zlīnas “Berani” Freibergam ir piedāvājuši kontraktu arī turpmāk. “Tas ir atvērts. Ja viņš neparaksta, tā mums nav neatrisināma problēma,” saka virslīgas kluba treneris un menedžeris Roberts Svoboda. “Spēlētājiem bija jātiekas pēdējo reizi šosezon Ludeka Čaikas vārdā nosauktajā stadionā, taču Latvijas hokejists jau bija aizsteidzies mājās.”

Spēlētāji būs brīvi no hokeja vismaz līdz aprīļa beigām, kad parasti sākas gatavošanās jaunajai sezonai.

“Ja tas nebūs iespējams, zēni lielāko daļu treniņu varētu veikt paši. Viņi ir pieredzējuši un spētu tikt galā individuāli,” sacīja Svoboda.

Zlīnas klubs ar 70 punktiem 52 spēlēs ieņēma 10.vietu un nodrošināja pēdējo vietu izslēgšanas spēļu turnīra pirmajā kārtā. Tur klubs paspēja aizvadīt divas spēles, viesos ar 1:5 zaudējot “Olomouc” komandai un ar 3:1 svinot uzvaru.

Freibergs šosezon 52 mačos ieguva 23 (3+20) rezultativitātes punktus, nopelnīja 32 soda minūtes un +/- rādītāju pieci. Divās izslēgšanas spēlēs viņa kontā +/- rādītājs mīnus viens.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par