Latvijas izlases fizioterapeits atklāj informācijas izvilināšanas gadījumus PK laikā

21/09/2023 12:32
Nokopēts
Artūrs Kurucs, Dāvis Bertāns un Artūrs Žagars

Pasaules kausa turnīra laikā netrūka gadījumu, kad no Latvijas izlases personāla centās izvilināt informāciju par basketbolistu veselības stāvokli, sarunā ar “Latvijas Radio” atklāja komandas fizioterapeits un masieris Ansis Biedris.

Viņš norāda, ka šāda informācija nekad netiek atklāta gan privātuma, gan ētisko apsvērumu dēļ, kas gan nav atturējis cilvēkus no centieniem to iegūt, lai, iespējams, tā pēc tam nonāktu arī līdz pretiniekiem.  “Uzzināt vairāk informāciju, vai tas spēlētājs varēs spēlēt, vai nevarēs spēlēt,” centienus no malas izzināt situāciju izlasē raksturoja Biedris. “Galvenokārt mēs to, protams, nevaram izpaust tīri ētisku apsvērumu dēļ. Mēs šīm provokācijām, protams, neļāvāmies. Bija skaidrs, ar kādu mērķi tas tiek darīts.”

Biedris bijis blakus arī Latvijas hokeja izlasei divos pasaules čempionātos, un viņš atklāj, ka atšķirības ir diezgan lielas. Basketbolā 12 sportisti lielākoties spēlē vidēji padsmit minūtes mērenā režīmā, kamēr hokejā ir četras spēlētāju maiņas, bet katrā izgājienā laukumā ikviens savu pusotru līdz divas minūtes spēlē ar pilnu tvaiku un maksimālu slodzi. Tikmēr futbolu izceļ 90 minūšu ilgs spēles laiks.

Jau vēstīts, ka Pasaules kausā Latvija par spīti Kristapa Porziņģa, Jāņa Strēlnieka un Riharda Lomaža nespēlēšanai, ierindojās piektajā pozīcijā.

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām