Latvijas izlases handbolists atgriežas vienā no pasaules spēcīgākajām līgām

Evars Klešniks, sportazinas.com
Evars Klešniks | Foto: Eiropas handbola federācija

Latvijas nacionālās izlases handbolists pēc pāris gadu pārtraukuma pieņēmis lēmumu atgriezties vienā no pasaules spēcīgākajām handbola līgām – Vācijas bundeslīgā, informē Latvijas Handbola federācija.

39 gadus vecais Klešniks parakstījis līgumu ar Ziemeļreinas-Vestfālenes komandu “TBV Lemgo Lippe”.

Klešniks 2018.gadā, kad vēl pārstāvēja Vācijas bundeslīgas klubu “Wetzlar”, paziņoja, ka ir nolēmis beigt spēlētāja karjeru, lai būtu tuvāk ģimenei. Pavisam handbolu malā viņš nelika un vienojās ar ceturtās līgas klubu “LIT Tribe Germania”, ar kuru pārliecinoši tika uz trešo līgu un šajā laikā kopīgi ar Latvijas izlasi piepildīja vienu no sapņiem – iekļuva Eiropas čempionāta finālturnīrā. Viņš čempionāta laikā bija viens no izlases līderiem gan laukumā, gan ārpus tā.

Latvijas izlase tikai minimāli zaudēja Vācijai, un visa čempionāta laikā par Klešniku bija liela interese. Arī brīdī, kad Klešniks nolēma beigt spēlēt augstākajā līmenī, latvietim netrūka piedāvājumu no Vācijas bundeslīgas. Tagad 39 gadu vecumā Klešniks ir pieņēmis lēmumu atgriezties Vācijas bundeslīgā un parakstījis līgumu ar šī čempionāta klubu “TBV Lemgo Lippe”.

“TBV Lemgo Lippe” Vācijas bundeslīgas sezonas pirmajā pusē 20 spēlēs izcīnījusi sešas uzvaras, divas reizes spēlējusi neizšķirti un piedzīvojusi 12 zaudējumus, šobrīd turnīra tabulā atrodoties 14.vietā 18 komandu konkurencē. Čempionāts vienībai atsāksies 2.februārī, kad savā laukumā tiks uzņemta “TVB Stuttgart”.

Klešniks ir dzimis 1980.gada 18.maijā Aizkrauklē. No 2000. līdz 2003.gadam Klešniks pārstāvēja Latvijas komandu “ASK Rīga”, bet 2003.gadā devās uz Vāciju, kur karjeras laikā pārstāvējis tādas vienības kā “ThSV Eisenach”, “TUSEM Essen”, “GWD Minden” un “HSG Wetzlar”, spēlējot Vācijas vadošajās divās līgās. Ar “TUSEM Essen” komandu Klešniks izcīnīja EHF Kausa trofeju. Pēdējais klubs Klešnika karjerā bija Vācijas “LIT Tribe Germania”.

Latvijas nacionālās izlases sastāvā 199 centimetrus garais Klešniks aizvadījis 70 spēles un guvis 241 vārtus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par