Latvijas izlases otrā pilngadība Ķelnē

05/05/2017 17:38
Nokopēts
Latvijas hokeja izlase

Šogad Latvijas hokeja izlase svin otro pilngadību uz pasaules čempionāta skatuves, jeb 21. pavasaris pēc kārtas pavadīts starp labākajām valstsvienībām pasaulē. Pirms 16 gadiem, kad čempionāts arī norisinājās Ķelnē, Latvijas izlasei bija spēcīga komanda, gan laukumā, gan tribīnēs. Viens no skaistākajiem čempionātiem, kad fanu atbalsts bija mērāms astoņos tūkstošos.

Toreiz mums bija Irbe, Ozoliņš, Skrastiņš, Žoltoks un pārējā blice. Šogad mums ir Merzļikins, Kulda, Daugaviņš, Girgensons un pārējie hokejisti ar Hārtliju pie stūres. Izlases gatavošanās pasaules čempionātam ritēja pēc plāna, līdz traumu guva Lauris Dārziņš, tas mazliet pabojāja kopskatu. Toties viņa vietā spēlētāja ansambli papildināja Teodors Bļugers, kurš atzinīgi novērtēts pēc savas debijas sezonas AHL un būs labs papildinājums centra pozīcijā.

Pēdējās divās pārbaudes spēlēs pret Vācijas izlasi bija redzamas noslēdzošās aprises Latvijas nometnē. Valsts himnas dziedātājām Ralfam Freibergam pievienojās vēl viens pieredzējis bass – Jānis Sprukts. Centra uzbrucējs Latvijas izlasei pievienojās sagatavošanās posma pašās beigās. Spēlēs pret Vāciju 35 gadus vecais hokejists pierādīja, ka pulveris vēl ir sauss un aklās piespēles sasniedz adresātu veiksmīgi. Pagājušo pasaules čempionātu izlaidušais Sprukts labi darbojās ar auguma pie vārtiem un apbruņo pretspēlētājus.

Hārtlija piedāvātais hokejs ir krasi atšķirīgs no iepriekšējiem pavasariem, – tas ir daudz ātrāks, agresīvāks un ar lielāku spēka spēli. Ne visi hokejisti spēj pielāgoties šim spēles stilam, sagatavošanās posma sākumā tika atskaitīts Georgs Golovkovs, kurš pēc traumas sadziedēšanas veiksmīgi aizvadīja sezonas otro daļu “Dinamo” sastāvā, tāpat mazliet pārsteidza iedotais kurvītis Edgaram Kuldam. Tomēr viņa vietā paņemts Frenks Razgals, kuru Hārtlijs raksturo ar augustu IQ līmeni, bet atgādina, ka čempionātam noslēdzoties, uzbrucējam būs jādodas uz svara zāli, lai pieaudzētu masu. Trenera zīmējumā neiederējās arī aizsargi Jēkabs Rēdlihs un Aleksandrs Jerofejevs, kuri ātrumā atpaliek galvas tiesu no jaunajiem hokejistiem. Tāpat kā Tedam Nolanam, arī Hārtlijam nesimpatizē Roberta Bukarta spēles stils, bet uzbrucēja artilērijā ir spēcīgas piespēles un pārliecinoša darbība vairākumā, kas kompensē trenera antipātijas.

Latvijas izlasei viesojoties Daugavpilī, aizsargs Ēriks Ševčenko esot piegājis pie federācijas ģenerālsekretāra Viestura Koziola, lai apjautātos vai iespējas pievienoties izlases treniņnometnei. Koziols sākumā noraidījis šo ieceri, līdz garām gājis Miks Indrašis, kurš uzteica, ka Hārtlijam varētu patikt Ševčenko spēles stils [ātrs hokejists ar labu slidojumu]. Bez lielas ceremonijas, aizsargs pievienojās izlasei, bet pēc pēdējās pārbaudes pret Vācijas izlasi, Ševčenko tomēr tika atskaitīts. Savu iespēju līdz galam neizmantoja arī Rodrigo Ābols, pēdējā treniņā pirms došanās uz Vāciju, Jāņa Jaka mestā ripa trāpīja pa uzbrucēja potīti.

Latvijas izlase pārsvarā spēlēs ar sešiem aizsargiem, pēdējā treniņā aizsargu pāri izskatījās šādi: Galviņš – Cibuļskis, Kulda – Sotnieks, Balinskis – Freibergs un Bindulis – Jakss. Kamēr vairākuma pirmajā brigādē būs tikai viens aizsargs – Galviņš, bet otrajā Balinskis – Cibuļskis. Korekcijas maiņu virknējumos noteikti vēl sekos. Labi iespēlējies ir aizsargs Oskars Cibuļskis, kurš pārbaudes spēlēs vairākkārt pieslēdzās uz metienu pretinieku zonā un nebaidījās pats veidot jaunu uzbrukumu. Pirmā vairākuma brigāde: Indrašis – Džeriņš – Bukarts, Daugaviņš – Galviņš, veidojas saskaņoti ar vienu aizsargu un četriem uzbrucējiem. Otrajā virknējumā: Girgensons – Sprukts – Ri. Bukarts, Balinskis – Cibuļskis, prasās pēc kāda lielgabala, piemēram, Sotnieka vai Kuldas, abi aizsargi var spēcīgi uzmest no zilās līnijas. Pirmspēdējā pārbaudē Kulda pretinieku zonā veiksmīgi realizēja vārtus no ūsiņām. Tas tikai paspilgtināja Hārtlija nodomus liekot aizsargiem darboties ātri, pieslēdzoties uzbrukumam.

Laura Dārziņa trauma lika ieviest pāris korekcijas uzbrucēju virknējumos. Nomināli pirmajā maiņā: Ri. Bukarts – Bičevskis – Indrašis, centra uzbrucēja vietā tagad ir iespēlēts Sprukts un Māris nosūtīts uz ceturto virknējumu. Veiksmīgi “Dinamo” sezonu noslēgušais virknējums: Dārziņš – Bičevskis – Indrašis, pārbaudes spēlēs neparādīja hokeju, ko no viņiem gaidīja. Sprukts ar savu pieredzi un precīzajām piespēlēm apgādās divus tehniskus uzbrucējus. Otrais virknējums: Ro. Bukarts – Džeriņš – Daugaviņš, iespēlēts pēc kapteiņa traumas izdziedēšanas. Pagājušā pasaules čempionāta DDD uzbrucēju trio pārtapis par BDD maiņu, Bukarts varētu pietiekami veiksmīgi aizvietot Dārziņu. Trešā uzbrucēju maiņa: Skvorcovs – Girgensons – Ķēniņš, gatavots kā enerģijas virknējums. Daudzi gaida rezultatīvu spēli no NHL veča Girgensona, vērts atgādināt, ka Zemgus Bufalo “Sabres” komandā dara melno darbu, bet rezultātu veido citi hokejisti. 18 pasaules čempionāta spēles uzbrucējs ir atzīmējies ar četriem vārtu guvumiem, pāris ripām vajadzētu iekrist arī Ķelnē. Ceturtā maiņa veidota diezgan eksperimentāli: Meija – Bičevskis – Bļugers. Meija nule, kā pirms došanās uz Vāciju treniņā salauza degunu, tāpēc čempionātu aizvadīs ar aizsargresti. Toties Bļugers ir labākajā fiziskajā kondīcijā, uzreiz pēc AHL komandas izstāšanās no play-off centra uzbrucējs devās uz Ķelni. Pirmajā treniņā hokejists tika iespēlēts gan vairākumā, gan mazākumā. Pašlaik tiek apzināta Bļugera vieta komandā, – drēbe ir, jāatrod tikai pielietojums.

Starp vārtsargiem arī viss ir skaidrs, pirmais numurus ir Elvis Merzļikins, otrais – Ivars Punnenovs, attiecīgi trešais – Jānis Kalniņš. Hārtlijam patīk vārtsargi, kuri aktīvi pielieto nūju un nebaidās mača laikā spēlēt ar ripu. Liekot vārtsargiem, pēc iespējas ātrāk izmest ripu no savas zonas. Merzļikins no vārtsarga trio ir aktīvākais, kamēr Punnenovam uzticēta otrā vijole. Pārbaudes spēlēs ne pārāk veiksmīgi sevi apliecināja Jānis Kalniņš, tomēr uz viņa pleciem negulsies lielākais smagus. Par vārtu drošību nevajag būt lielām galvassāpēm, vienīgais pašiem vārtsargiem čempionāts būs liels pārbaudījums.

Sagatavošanās posmā Hārtlijs dabūja ne vienu vien sirmu matu, mēģinot saprast Latvijas hokeja mentalitāti. Tagad ir pienācis brīdis skatīties, cik labi mājasdarbu ir paveikuši hokejisti ar treneru kolektīvu. Ja uzbrukums un vārtsargu līnija ir līmenī, tad lielākās bažas varētu sagādāt nepieredzējusī aizsardzības līnija. Pirmās trīs čempionāta spēles [Dānija, Slovākija, Itālija – aut.] būs svarīgs starta spurts pēc kura varēs novērtēt tālākas izredzes. Izlasei jāparāda labs sniegums, jo cilvēki ir izsalkuši pēc uzvarām.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām