Zināms, kurš vārtsargs rūpēsies par Latvijas cietokšņa drošību mačā pret Itāliju

14/05/2019 14:47

Latvijas hokeja izlases vārtus šodien gaidāmajā pasaules čempionāta spēlē pret Itāliju sargās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas “Dinamo” vārtsargs Kristers Gudļevskis.

Spēle sāksies plkst. 17:15. Sākotnēji izlases vārtsargu treneris Edgars Masaļskis atteicās komentēt, kurš vārtsargs sargās vārtus, tomēr šobrīd ir zināms, ka tas būs Gudļevskis.

Latvijas izlases vārtus pirmajā mačā ar Austriju (5:2) sargāja Gudļevskis, bet pēc tam pret Šveici (1:3) vārtos stājās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” ripu ķērājs Elvis Merzļikins. Abas reizes pirms mačiem bija zināms, ka šie vārtsargi rūpēsies par Latvijas komandas vārtu drošību.

Latvijas valstsvienība šodien tiksies ar grupas pastarīti Itāliju, kas iepriekšējā pavasarī izcīnīja otro vietu pirmās divīzijas A grupas pasaules čempionātā un ieguva tiesības atgriezties spēcīgāko izlašu sabiedrībā.

Pirmajā mačā Itālijas izlase ielaida četrus vārtus pirmajā trešdaļā un piedzīvoja smagu zaudējumu pret pašreizējo pasaules vicečempioni Šveici – 0:9. Savukārt nākamajā cīņā itāļi pēc otrās trešdaļas tikai ar 0:2 zaudēja pēdējo divu gadu pasaules čempionei Zviedrijai, taču pēdējās 20 minūtēs ielaida sešas ripas un beigās cieta sakāvi ar 0:8.

Latvijas izlase pēc spēles pret Itāliju 16. maijā pulksten 21:15 tiksies ar Čehijas valstsvienību, bet grupu turnīra turpinājumā mērosies spēkiem ar Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas hokejistiem.

Katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā un turpinās cīņu par medaļām, bet divas vājākās izlases būs spiestas atstāt elites divīziju.

Latvijas valstsvienība pasaules čempionātā

vārtsargi – Kristers Gudļevskis (Rīgas “Dinamo”), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas-Fērbenksas Universitāte, NCAA), Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL);

aizsargi – Uvis Balinskis, Kristaps Zīle, Kristaps Sotnieks (visi – Rīgas “Dinamo”), Ralfs Freibergs (Zlīnas “PSG Berani”, Čehija), Artūrs Kulda (Čerepovecas “Severstal”, KHL), Oskars Cibuļskis (Hradeckrālovas “Mountfield”, Čehija), Jānis Jaks (Amerikas Starptautiskās koledža, NCAA), Edgars Siksna (Karagandas “Sarjarka”, VHL), Guntis Galviņš (Tršinecas “Ocelari”;

uzbrucēji – Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Miks Indrašis (Maskavas “Dynamo”, KHL), Rihards Bukarts (Diseldorfas EG, Vācija), Gints Meija, Oskars Batņa, Emīls Ģēģeris, Mārtiņš Dzierkals, Rihards Marenis, Lauris Dārziņš (visi – Rīgas “Dinamo”), Roberts Bukarts (Prāgas “Sparta”, Čehija), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Teodors Bļugers (Pitsburgas “Penguins”, NHL), Rūdolfs Balcers (Otavas “Senators”, NHL), Toms Andersons (“Langenthal”, Šveice).

Itālijas valstsvienība pasaules čempionātā

vārtsargi – Marko de Filipo Roja (“Cortina”, Alpu hokeja līga), Andreass Bernards (Manheimas “Adler”, Vācija), Džanluka Vallīni (Štērcingas “Broncos”, Alpu hokeja līga);

aizsargi – Armīns Helfers, Armīns Hofers (abi – Brunekas “Val Pusteria”, Alpu hokeja līga), Rolands Hofers (“Broncos”), Stefano Marketi (“Bolzano”), Ivans Tauferers (“Ritten Sport”, Alpu hokeja līga), Luka Dzanata (“Olten”, Šveice), Alekss Trivellato (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Jans Pavlu (Heilbronnas “Falken”, Vācija), Šons Makmongale (Askeras “Frisk”, Norvēģija);

uzbrucēji – Markuss Ganders, Rafaels Andergasens (abi – “Val Pusteria”), Ivans Deluka, Marko Insams, Andželo Mičeli (visi – “Bolzano”, Itālija), Tomass Hohoflers (“Salzburg”, Austrija), Antonijs Bardaro, Marko Rosa-Gonsaless (abi – “Asiago”, Alpu hokeja līga), Djego Kostners (“Ambri-Piotta”, Šveice), Simons Kostners (“Ritten Sport”), Alekss Lambahers (“Falken”), Joahims Ramozers (Ingolštates ERC, Vācija).