Latvijas izlases vārtsargs Šteinbors labo senu “Arka” rekordu

Pāvels Šteinbors, sportazinas.com
Pāvels Šteinbors | Foto: arka.gdynia.pl

Latvijas izlases vārtsargs labojis senu Polijas kluba Gdiņas “Arka” rekordu, pavēstījusi vienība.

Proti, Šteinbors poļu vienības rindās aizvadījis jau 88 spēles pēc kārtas Polijas čempionātā, pārspējot iepriekšējo rekordu, kas piederēja leģendārajam “Arka” futbolistam un kādreizējam kapteinim Zbigņevam Bilinskim.

Bilinskis iepriekš bija aizvadījis 87 spēles pēc kārtas “Arka” rindās, to paveicot laika posmā no 1977. līdz 1981. gadam, bet Šteinbors “Arka” rindās nav izlaidis nevienu spēli nacionālajā čempionātā kopš 2016./17. gada sezonas līdz šim brīdim. Pēc kluba analītiķa Macieja Vičaka aprēķiniem tas ir jauns rekords.

Jau ziņots, ka “Arka” vakar savā laukumā ar rezultātu 1:0 pārspēja Zabžes “Gornik” vienību, izcīnot pirmo uzvaru sezonā.

Šteinbors 2016./17 gada sezonā sēriju sāka ar septiņiem mačiem, kam 2017./18. un 2018./19. gada sezonās sekoja katrā pa 37 spēlēm. Savukārt šosezon latvietis aizvadījis septiņas cīņas “Arka” sastāvā.

Šteinboru var uzskatīt par vienu no labākajiem “Arka” spēlētājiem kluba vēsturē. Šovasar viņš tika iekļauts arī “Arka” visu laiku labāko spēlētāju simboliskajā izlasē. “Arka” par godu kluba 90. gadadienai publicēja visu laiku labāko simbolisko vienpadsmitnieku, kurā vārtsarga pozīcijā vieta atradās arī Šteinboram. Kopumā uz labāko 11 spēlētāju pozīcijām kandidēja 42 futbolisti, bet tos noteica kluba līdzjutēji.

33 gadus vecais latviešu vārtsargs “Arka” komandā spēlē kopš 2016. gada un joprojām ir kluba pamatvārtsargs. Pērn viņš bija tuvu, lai iegūtu arī savu otru Polijas kausu, taču finālā tika piedzīvota neveiksme.

Šteinbors savas karjeras laikā teju vienmēr bijis Latvijas valstsvienības otrais numurs aiz Andra Vaņina muguras, taču šobrīd viņš ir kļuvis par pirmo izvēli nacionālajā izlasē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par