Latvijas izlases volejbolists Petrovs Krievijas čempionātā svin septīto panākumu pēc kārtas

09/02/2021 13:22
Deniss Petrovs

Latvijas izlases volejbolā cēlājs Deniss Petrovs Krievijas čempionātā aizvadītās nedēļas nogalē kopā ar Ņižņijnovgorodas ASK svinēja septīto uzvaru pēc kārtas, otrdien ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Petrovs kopā ar Ņižņijnovgorodas ASK kopš gada sākkuma Krievijas čempionātā joprojām nav zaudējis, izcīnot jau septīto uzvaru pēc kārtas. Šoreiz ASK mājās pieveica Orenburgas “Ņetjaņik” ar 3-1 (25:19, 27:25, 21:25, 25:21). Latvijas volejbolists mačā guva vienu punktu savā vienīgajā uzbrukumā. ASK turnīra tabulā ar deviņām uzvarām 19 spēlēs un 25 punktiem pakāpusies uz astoto vietu 14 komandu vidū.

Grieķijā divas pārliecinošas uzvaras svinēja Hermana Egleskalna pārstāvētā Pirejas “Olympiakos”, kas mājās grandu divcīņā ar 3-0 (30:28, 25:17, 25:15) sagrāva Atēnu “Panathinaikos”, pārtraucot triju zaudējumu sēriju pret galvaspilsētas klubu, bet pēc tam ar 3-0 (25:15, 25:16, 32:30) pārspēja arī Kifisias AOP. Latvijas diagonālais uzbrucējs pirmajā mačā guva astoņus punktus, tai skaitā vienu blokā, bet otrajā spēlē viņš bija galvenais uzvaras kaldinātājs, kļūstot par mača rezultatīvāko spēlētāju. Egleskalns sakrāca 23 punktus, vienu no tiem gūstot ar servi, trīs – blokā un gūstot punktus 19 no 36 uzbrukumiem. Ar 22 punktiem astoņās spēlēs “Olympiakos” turnīra tabulā ir pirmajā vietu astoņu komandu konkurencē.

Čehijā panākumu izbraukumā svinēja arī Toma Vanaga pārstāvētā “Odolena Voda”, kas ar 3-2 (25:23, 23:25, 25:19, 21:25, 15:10) pārspēja Prāgas “VK Lvi”. Vanags spēlē uz maiņu iesaistījās otrajā un trešajā setā, bet pamatsastāvā uzsāka abus pēdējos setus. Viņš guva 11 punktus, pa vienam punktam gūstot blokā un ar servi. Ar 31 punktu 20 mačos Odolena Vodas komanda turnīra tabulā pakāpusies uz sesto vietu 12 komandu vidū. Aizvadītajā nedēļā Vanaga pārstāvētā komanda izstājās no Čehijas kausa izcīņas. Astotdaļfinālā Odolena Vodas vienība ar 0-3 (24:26, 19:25, 15:25) un 2-3 (20:25, 25:22, 25:21, 23:25, 12:15) piekāpās sportista iepriekšējai komandai Ūsti pie Labas “Volejbal”. Pirmajā mačā Latvijas volejbolists spēlēja visos trijos setos, otrā seta beigās tiekot nomainīts, bet otrajā laukumā aizvadīja pirmos četrus setus.

Somijas čempionātā divas uzvaras savā laukumā izcīnīja Markusa Cielava pārstāvētā “Savo Volley”, kas ar 3-0 (25:20, 25:22, 25:19) pārspēja Vantā “Ducks” un ar 3-0 (25:18, 25:20, 25:18) – Kokolas “Tiikerit”. Cielavs pirmajā spēlē laukumā uz servi devās trešajā setā, punktus negūstot, bet otrajā palika uz rezervistu soliņa. Turnīra tabulas augšgalā desmit komandu konkurencē ir “Savo Volley” ar 39 punktiem 14 cīņās, bet tai seko pagājušajā nedēļā nespēlējusī Romāna Sauša pārstāvētā “VaLePa Sastamala Tampere” ar 35 punktiem 13 spēlēs.

Šveices čempionātā Edvarta Buivida pārstāvētā “Lindaren Volley Amriswil I” aizvadītajā nedēļā viesos ar 3-1 (25:14, 23:25, 25:18, 25:22) pārspēja volejbolista iepriekšējo klubu “Lindaren Volley Luzern”, pret kuru būs jāaizvada arī ceturtdaļfināla sērija līdz trim uzvarām. Buivids laukumā aizvadīja visu maču, ar 19 punktiem kļūstot par rezultatīvāko komandā. Viens punkts gūts ar netveramu servi, divi – blokā, bet uzbrukumā punktā pārvērsti 64% uzbrukumu. Ar 37 punktiem 14 cīņās Amrisvilas komanda pamatturnīrā finišēja pirmajā ailītē turnīra tabulā astoņu komandu sacensībās.

Ukrainas meistarsacīkstēs divas uzvaras izcīnīja Uģa Krastiņa vadītā Ļvivas “Barkom-Kažaņi” vienība, kas ar 3-0 (28:26, 25:19, 25:23) pieveica līdzšinējo līderi Hmeļņickas “Epicentr-Podoļaņi” un ar 3-0 (27:25, 25:16, 25:22) – Viņņicas VK “Serce Podiļļa”. Ļvivas vienība desmit komandu vidū ar 45 punktiem 16 mačos izvirzījusies pirmajā vietā. Kipras čempionātā ceturto uzvaru izcīnīja cēlāja Jāņa Jansona pārstāvētā Nikosijas APOEL, kas mājās ar 3-1 (23:25, 25:14, 25:7, 25:19) pārspēja pastarīti Karavas AEK. Jansons devās laukumā pamatsastāvā. APOEL ar 13 punktiem 15 spēlēs ieņem septīto vietu deviņu komandu konkurencē. Pirmdien pirmajā OPAP kausa pirmās kārtas spēlē APOEL mājās ar 3-2 (30:28, 22:25, 25:23, 23:25, 15:12) uzvarēja Famagustas “Anorthosis”. Atbildes spēle 12.februārī viesos Limasolā.

Zaudējumu savā laukumā Austrijas čempionātā piedzīvoja Ingrīdas Šveigeres un Ineses Raciņas pārstāvētā “PSV VBG Salzburg”, kas ar 1-3 (20:25, 25:19, 20:25, 16:25) piekāpās “UVC Holding Graz”. Šveigere sakrāja astoņus punktus, vienu no tiem gūdama ar servi, bet Raciņa laukumā devās epizodiski, punktus negūstot. Zalcburgas vienība ar 30 punktiem 17 spēlēs ir ceturtajā vietā desmit komandu vidū.