Latvijas jaunatnes basketbola izlases uzzina pretiniekus 2020. gada EČ

Latvijas U20 basketbola izlase, sportazinas.com
Latvijas U20 basketbola izlase | Foto: FIBA

Vācijas pilsētā Minhenē notikusi 2020. gada Eiropas jaunatnes čempionātu grupu izloze, kurā pretiniekus un pretinieces grupu turnīrā uzzinājušas sešas Latvijas jaunatnes izlases.

U18 sievietes 4. – 12. jūlijs, Herakliona, Grieķija). Latvijas juniores (2002./2003. dzimšanas gads; galvenais treneris Matīss Rožlapa) D grupas turnīrā cīnīsies ar Spānijas, Somijas un Krievijas komandām. Astotdaļfinālā D grupas četrinieks tiksies ar C grupas vienībām (Itālija, Lietuva, Izraēla, Ungārija).Uzvarētājas turpinās cīņu par 1.-8. vietu, zaudētājas par 9.-16. vietu.

U20 vīrieši, B divīzija (10. – 19. jūlijs, Tbilisi, Gruzija). Latvijas komanda (2000./2001. dzimšanas gads; galvenais treneris Uvis Helmanis) A grupas turnīrā cīnīsies ar Polijas, Albānijas, Nīderlandes un Islandes komandām. Divas labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par 3 ceļazīmēm uz A divīziju.

U16 sievietes (18. – 26. jūlijs, Matusinju, Portugāle). Latvijas kadetes (2004.dzimšanas gads un jaunākas; galvenais treneris Aigars Nerips) D grupas turnīrā cīnīsies ar Beļģijas, Somijas un Krievijas  komandām. Astotdaļfinālā D grupas četrinieks tiksies ar C grupas vienībām (Lietuva, Portugāle, Čehija, Spānija). Uzvarētājas turpinās cīņu par 1.-8.vietu, zaudētājas par 9.-16.vietu.

U18 vīrieši, B divīzija (24. jūlijs – 2. augusts, Oradea, Rumānija).  Latvijas juniori (2002./2003. dzimšanas gads; galvenais treneris Guntis Endzels)D grupas turnīrā cīnīsies ar Ziemeļmaķedonijas, Kosovas, Zviedrijas, Dānijas un Baltkrievijas komandām. Divas labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par 3 ceļazīmēm uz A divīziju.

U20 sievietes (8. – 16. augusts, Šoprona, Ungārija). Latvijas komanda (2000./2001. dzimšanas gads; galveno treneri apstiprinās vēlāk)C grupas turnīrā cīnīsies ar Nīderlandes, Zviedrijas un Krievijas komandām. Astotdaļfinālā C grupas četrinieks tiksies ar D grupas vienībām (Lietuva, Serbija, Čehija, Spānija). Uzvarētājas turpinās cīņu par 1.-8.vietu, zaudētājas par 9.-16.vietu.

U16 vīrieši (14. – 22. augusts, Skopje, Ziemeļmaķedonija). Latvijas komanda (2004. dzimšanas gads un jaunāki; galvenais treneris Agris Galvanovskis) B grupas turnīrā cīnīsies ar Francijas, Polijas un Serbijas komandām. Astotdaļfinālā B grupas četrinieks tiksies ar A grupas vienībām (Turcija, Krievija, Nīderlande, Grieķija). Uzvarētāji turpinās cīņu par 1.-8.vietu, zaudētāji par 9.-16.vietu.

Starp Ziemassvētkiem un Jaungadu U16 un U18 izlašu kandidāti un kandidātes pulcēsies uz īsu treniņnometni Rīgā. Tās laikā paredzēti ne tikai treniņi, bet arī izglītojošas lekcijas (nodarbības atvērtas visiem jaunatnes komandu treneriem).

Pēc treniņnometnes treneri izraudzīsies sastāvus sezonas pirmajiem pārbaudes turnīriem Baltijas jūras kausa izcīņai, kas Tallinā notiks no 3. līdz 5. janvārim. Četrās grupās Latvijas komandu pretinieki spēļu secībā būs Somijas, Zviedrijas un Igaunijas jaunie basketbolisti.

Informāciju sagatavoja Latvijas Basketbola savienība

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par