Latvijas jaunie kamaniņu braucēji kāpj uz goda pjedestāla PK otrajā posmā junioriem

08/12/2019 15:42

Latvijas jaunais kamaniņu braucējs Gints Bērziņš svētdien Kēnigszē trasē Vācijā izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa otrā posma jauniešu sacensībās, bet divnieku mačos Kaspars Rinks/Aldis Liepiņš bija otrie.

Bērziņš bija otrs ātrākais pirmajā braucienā, bet otrajā uzrādīja trešo rezultātu. Uzvarētājam Paskālam Kuncem no Vācijas viņš divu braucienu summā zaudēja 0,162 sekundes.

Tikmēr Kasparam Rinkam braucienos bija sestais un devītais rezultāts, kas summā deva septīto vietu un 1,073 sekunžu deficītu pret uzvarētāju. Abos braucienos finišēja 43 sportisti.

Savukārt jauniešu divnieku sacensībās Rinks/Liepiņš braucienos bija otrajā un trešajā vietā, izcīnīdami otro vietu. Viņi uzvarētājiem Mihailam Karnaučovam/Jurijam Čirvam no Krievijas zaudēja 1,014 sekundes.

Krišjānis Brūns/Vitālijs Jegorovs pēc pirmā brauciena bija ceturtie, bet otrajā uzrādīja piekto rezultātu un summā ieņēma piekto vietu 12 ekipāžu konkurencē. Viņi uzvarētājiem zaudēja 1,821 sekundi.

Sacensībās jaunietēm labāko rezultātu sasniedza Zane Kaluma, kura ieņēma 14.vietu, Justīne Maskale bija 17. starp 32 finišējušajām sportistēm, bet Frančeska Bona neizgāja uz starta. Jaunietēm divniekos Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna pirmajā braucienā bija astotās, bet otrajā krita.

Sestdien notika sacensības junioriem. Meiteņu konkurencē Sigita Bērziņa bija astotā, bet Elīna Ieva Vītola bija 13.vietā 18 sportistu konkurencē. Puišu divniekos Eduards Ševics – Mikeļševics/Lūkass Krasts palika pēdējie starp septiņām ekipāžām.

Jauniešu A grupā startē no 2002. līdz 2004.gadam dzimuši sportisti, bet junioru grupā cīnās 2000. un 2001.gada dzimuši kamaniņu braucēji.

Jau ziņots, ka piektdien Bērziņš bija otrais, bet pagājušajā nedēļas nogalē sezonas pirmajās sacensībās viņš izcīnīja divas uzvaras.

Bērziņš iepriekšējā sezonā uzvarēja trijos no sešiem Pasaules kausa posmiem, bet pārējos trijos etapos viņš bija otrais. Zīmīgi, ka trīs uzvaras nāca tieši noslēdzošajos posmos.