Latvijas juniores EČ astotdaļfinālā pieveic Zviedriju

09/08/2018 00:11

Eiropas čempionātā basketbolā meiteņu izlasēm U18 vecuma grupā Latvijas izlase Itālijas pilsētā Udīnē ar rezultātu 59:47 astotdaļfinālā salīdzinoši droši apspēlēja Zviedrijas vienaudzes.

Pirmos četrus punktus šajā cīņā guva zviedrietes, tomēr turpinājumā savu vārdu teica gandrīz vai tikai Latvijas spēlētājas, kas līdz pirmās ceturtdaļas beigām cīņu izlīdzināja, iegūstot trīs punktu lielu pārsvaru – 13:10.

Latvija savu mazo izrāvienu turpināja, otrās ceturtdaļas ievadā panākot pat +7 (17:10), tomēr šai vadībai ilgs mūžs nebija, zviedrietēm spējot mača gaitu atkal uz brīdi izlīdzināt.

Cīņas turpinājumā latvietes divreiz veica sešu bezatbildes punktu izrāvienus, kas ļāva pirmoreiz šajā spēlē panākt padsmit punktu pārsvarus. Zviedrijas izlase gan spēja dažas reizes pietuvoties zem desmit punktu deficīta atzīmes, tomēr lieliskā Latvijas izlases aizsardzība tālejošākas sekas novērsa.

Spēles noslēgumā ainu laukumā jau pilnībā kontrolēja Latvijas izlase, izcīnot nozīmīgu uzvaru ar rezultātu 59:47.

Mūsējo rindās fantastisku sniegumu parādīja Laura Meldere, kuras rēķinā 14 punkti un 15 atlēkušās bumbas. 15 punktus tikmēr guva Nikola Ozola.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlase rītdien plkst. 19:45 pēc Latvijas laika tiksies ar Krievijas izlasi, kas šovakar ar 54:45 pārspēja Serbiju.

Ceturtdaļfinālā iekļuva arī Ungārijas, Francijas, Beļģijas, Spānijas, Vācijas un Čehijas izlases.