Latvijas kamaniņu braucēji aizvadīs gada pēdējo posmu Vinterbergas trasē

19/12/2020 12:07

Šodien ar vīriešu divnieku un sieviešu vieninieku sacensībām Vinterbergas trasē Vācijā sāksies Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtā posma sacensības.

Divniekiem pirmais brauciens sāksies plkst.9.55 pēc Latvijas laika, bet otrais būs plkst.11.15. Sacensības tiešraidē translēs kanāls “Best4Sport TV”.

Latviju pamatsacensībās pārstāvēs Juris un Andris Šici, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. Šiciem un Botam/Plūmem bija jau vieta pamatsacensībās, bet Gudramovičs/Kalniņš pie iespējas startēs posmā tika caur Nāciju kausu.

Sezonas ievadā no latviešiem labāko sniegumu demonstrējuši pieredzes bagātie Šici, kuri kausu iesāka ar 14.vietu Insbrukā, kam sekoja ceturtā vieta Altenbergā un sestā Oberhofā. Vinterbergā Šici trīsreiz finišējuši pirmajā sešiniekā.

Veiksmīgāka Vinterbergas trase ir Gudramovičam/Kalniņam, kuri februārī šeit izcīnīja sudrabu, tiekot pie pirmās godalgas karjerā kādā no ārzemju trasēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderi ar 385 punktiem ir austrieši Tomass Štoijs/Lorencs Kollers, 281 punkts ir vāciešiem Toni Egertam/Sašam Benekenam, bet 251 punktu iekrājuši Austrijas braucēji Janniks Millers un Armīns Fraušers. Šici ar 223 punktiem ir piektie, Bots/Plūme ar 139 punktiem atrodami 11.vietā, bet četri punkti mazāk un 12.pozīcija ar Gudramovičam/Kalniņam.

Sievietēm pirmais brauciens būs plkst.12.50, bet otrais – plkst.14.15.

Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode un Elīza Tīruma, kā arī Sigita Bērziņa, kura pamatsacensībām kvalificējās caur Nāciju kausu. Ullai Zirnei neizdevās kvalificēties posmam.

Iepriekšējos trīs posmos no Latvijas sportistēm labāko sniegumu demonstrēja Aparjode. Vispirms viņai bija 11. un septītā vieta, bet iepriekšējā etapā Oberhofā bronza – pirmā medaļa Pasaules kausa pamatsacensībās.

Zīmīgi, ka šogad tieši Vinterbergā Tīruma izcīnīja savu pirmo uzvaru Pasaules kausā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 340 punktiem ir vāciete Natālija Geizenbergere, kura līdzšinējās četrās sacensībās allaž finišējusi ceturtā. Arī pārējās divas vietas pirmajā trijniekā ir Vācijai – 291 punkts Jūlijai Taubicai un 290 punkti Dajanai Eitbergerei. Aparjode ar 186 punktiem ir sestā, par diviem punktiem apsteidzot septītajā pozīcijā esošo Tīrumu, Zirne ar 114 punktiem ir 15., bet Bērziņa ar 66 punktiem atrodama 19.pozīcijā.

Svētdien būs spēkošanās vīriešu vieniniekiem, kā arī notiks mači Sprinta kausā.

Pasaules kausa sezona noritēs tikai Eiropā. 2020.gadā paredzētajos posmos nepiedalīsies ASV un Kanādas kamaniņu braucēji.

Turpmākās sacensības notiks Vācijas pilsētā Vinterbergā. Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur notiks mači Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet sezonas noslēgums paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Pieslēgties

Dienas fokusā

09/03/2021 08:07

Balcers palīdz “Sharks” panākt izlīdzinājumu, komanda tiek pie panākuma (VIDEO)

Latvijas hokejists Rūdolfs Balcers pirmdien rezultatīvi piespēlēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, Sanhosē “Sharks” izlīdzinot rezultātu un vēlāk uzvarot pagarinājumā. Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks” mājās ar 3:2 (0:1, 1:1, 1:0,…