Latvijas kamaniņu braucēji izcīna sudraba medaļas komandu stafetē

16/01/2022 15:47
Elīna Ieva Vītola, Kristers Aparjods un Juris un Andris Šici

Oberhofa (Vācija), 16.janv., LETA. Latvijas kamaniņu braucēji Elīna Ieva Vītola, Kristers Aparjods un Juris un Andris Šici svētdien Oberhofā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa astotā posma komandu stafetē. Latvijas komanda startēja ar devīto numuru 11 valstu konkurencē, finišējot divās minūtēs un 22,071 sekundē, kas tobrīd bija labākais rezultāts.

Pēc tam startēja austrieši, kuri Latvijas komandai zaudēja sešas sekundes tūkstošdaļas, bet noslēgumā trasē devās Vācijas kvartets, kas latviešus pārspēja par 0,535 sekundēm. Vācijas komandā startēja Jūlija Taubica, Johanness Ludvigs un Tonijs Egerts/Saša Benekens. Pasaules kausa kopvērtējumā pēc piecām no sešām komandu stafetēm Latvija ar 315 punktiem ir trešajā vietā aiz Vācijas (391 punkts) un Austrijas (360).

Tāpat Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola svētdien Oberhofas trasē Vācijā ieņēma 13. vietu Pasaules kausa posmā, Elīza Tīruma ierindojās 14. pozīcijā, bet Sigita Bērziņa – 19.vietā.

Uzvaru izcīnīja austriete Madeleine Egle, divu braucienu summā finišējot minūtē un 24,074 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Vācijas sportiste Jūlija Taubica, zaudējot uzvarētājai 0,02 sekundes, bet trešo vietu ieņēma vāciete Anna Bereitere, no austrietes atpaliekot 0,265 sekundes.

Pirmajā braucienā starta laiku laboja Egle, taču otrajā braucienā vēlreiz starta laiku uzlaboja Bereitere. Egle arī bija līdere pēc pirmā brauciena, finišējot 41,994 sekundēs. Bērziņai izdevās labs pirmais brauciens, taču neizdevās uzņemt pietiekoši lielu ātrumu, tāpēc pēc pirmā brauciena viņa ieņēma 14. vietu, no labākā rezultāta atpaliekot 0,449 sekundes.

Vītolai izdevās ātrs starts, taču vairākas kļūdas visas trases garumā neļāva ieņemt augstāku vietu par 19. pēc pirmā brauciena, atpaliekot 0,538 sekundes no ātrākā finiša laika.  Savukārt Tīruma, lai gan uzrādīja devīto ātrāko starta laiku, pēc pirmā brauciena ieņēma vien 17.vietu, zaudējot 0,502 sekundes.

Pirmajā braucienā starta laiku laboja Egle, kura arī bija līdere pēc pirmā brauciena, finišējot 41,994 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Taubica, atpaliekot 0,116 sekundes no Egles, bet labāko trijnieku noslēdza vēl viena Vācijas sportiste Natālija Gaizenbergere, kura līderei piekāpās 0,194 sekundes.

Otrajā braucienā Vītola nepieļāva kļūdas, kas ļāva uzlabot finiša laiku par gandrīz 0,3 sekundēm, taču divu braucienu summā viņa no uzvarētājas atpalika 0,646 sekundes. Arī Tīrumai izdevās uzlabot savu rezultātu otrajā braucienā, taču pēc pieļautas kļūdas trases vidusdaļā viņa ierindojās par vienu vietu zemāk nekā Vītola, divu braucienu summā piekāpjoties 0,658 sekundes.

Tikmēr Bērziņai nesanāca veiksmīgs otrais brauciens, taču pēc pieļautas kļūdas izdevās izglābties no kritiena, kā rezultātā viņa atpalika 1,051 sekundi. Iepriekšējā sezonā Tīruma kopvērtējumā bija sestā, bet Vītola 22.. Ar uzvaru sezonas pēdējās sacensībās Sanktmoricā priecēja Vītola.

Jau ziņots, ka sestdien šajā pašā trasē vieninieku sacensībās Kristers Aparjods ieņēma devīto vietu, Gints Bērziņš ierindojās 14. pozīcijā, bet Artūrs Dārznieks – 17.vietā. Savukārt divnieku sacensībās Juris un Andris Šici ieņēma piekto vietu, bet Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ierindojās 13.vietā.

Pasaules kausa astotajam posmam pietikušies 143 sportisti no 25 valstīm. Turpinājumā 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Citviet Latvijas jaunie kamaniņu braucēji svētdien Bludencas trasē Austrijā izcīnīja vēl divas medaļas Eiropas junioru čempionātā, informē Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF). Sieviešu junioru konkurencē sestajā Pasaules kausa posmā bronzas godalgu izcīnīja Zane Kaluma. Viktorijai Ziediņai bija 11.vieta, bet Frančeska Bona ierindojās 17.pozīcijā.

Junioru vīriešu konkurencē Kaspars Rinks pirmajā braucienā uzrādīja labāko finiša laiku, bet otrajā braucienā, trasē pieļaujot kļūdu, summā izcīnīja septīto vietu. Savukārt Robertam Dreimanim divu braucienu summā 21.vieta, bet Valtam Pavlovam izcīnīta 22.pozīcija. Komandu stafetē Latvijas komanda ar Kalumu, Dreimani un Rinku/Vitāliju Jegorovu sastāvā izcīnīja sudraba godalgu, pirmās vietas ieguvējiem vāciešiem piekāpjoties par 0,694 sekundēm.

Pasaules kausu kopvērējumā junioru vīriešu konkurencē Rinks ar izcīnītiem 236 punktiem bija tūlīt aiz goda pjedestāla, ceturtajā vietā. Sieviešu divvietīgo ekipāžu pasaules kausu kopvērtējumā Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna ar 376 punktiem izcīnīja trešo vietu. Savukārt otram sieviešu duetam Andai Upītei/Sanijai Ozoliņai bija 344 punkti un sestā vieta.

Komandu stafetes kopvērtējumā Latvijai ar izcīnītiem 210 punktiem izcīnīta trešā vieta. Jau ziņots, ka sestdien uzvaru svinēja Ziediņa/Zvilna, bet bronzu izcīnīja Rinks/Jegorovs. Bludenzas ledus trase ir aptuveni 750 metrus gara un tā galvenokārt ir paredzēta treniņiem, kā arī sacensībām jaunajiem kamaniņu, skeletona un bobsleja sportistiem.