Latvijas kamaniņu braucēji Lillehammerē cīnīsies par EČ medaļām

Brāļi Šiči, sportazinas.com
Andris un Juris Šici | Foto: LKSF

Latvijas kamaniņu braucējas un vīriešu divnieku ekipāžas šodien Lillehammeres trasē Norvēģijā aizvadīs Eiropas čempionāta sacensības, kas vienlaikus būs Pasaules kausa piektais posms.

Sievietēm pirmais brauciens sāksies plkst.10.50, bet otrajam starts tiks dots plkst.12.15. Sacensības tiešraidē translēs kanāls “Best4Sport TV”.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēs Elīza Cauce, Kendija Aparjode, Ulla Zirne un Elīna Ieva Vītola. Caucei un Aparjodei jau bija nodrošināta vieta pamatsacensībās, bet Zirne un Vītola posmam kvalificējās caur Nāciju kausu, kurā izcīnīja attiecīgi pirmo un 13.vietu.

No Latvijas četrotnes Eiropas čempionātos vislabāk klājies Caucei, kura pirms četriem gadiem Altenbergā kļuva par Vecā kontinenta vicečempioni. Šosezon gan labākus rezultātus rāda Aparjode, kura pirms nedēļas bija piektā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 482 punktiem ir krieviete Tatjana Ivanova, otro vietu ar 480 punktiem ieņem vāciete Jūlija Taubica, bet trešā ar 332 punktiem ir vēl viena krieviete Viktorija Demčenko. Aparjode ar 207 punktiem ir desmitā, Cauce ar 151 punktu ieņem 15.vietu, Zirne ar 120 punktiem ir trīs pozīcijas zemāk, bet Vītola ar 21 punktu atrodama 38.vietā.

Divniekiem pirmais brauciens būs plkst.13.40, bet otrais sāksies plkst.15.

No latviešiem divnieku mačos piedalīsies Andris un Juris Šici, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Kristens Putins/Imans Marcinkēvičs. Pirmajiem diviem jau bija vieta pamatsacensībās, bet Putins/Marcinkēvičs tur nokļuva caur Nāciju kausu, kurā izcīnīja sudrabu.

Šici pēdējos divos Eiropas čempionātos tikuši pie godalgām, bet kopumā viņiem ir viena sudraba un divas bronzas godalgas. Gudramovičs/Kalniņš tuvu medaļām bija pirms diviem gadiem Siguldā, kur palika ceturtie.

Gudramovičs/Kalniņš šosezon allaž bijuši desmitniekā, bet Šiciem ir nestabilāks sniegums, toties uzvara Sprinta kausā Leikplesidā.

Pirms piektā posma kopvērtējuma līderi ir vācieši Toni Egerts/Saša Benekens, kuri iekrājuši 555 punktus, otrie ar 471 punktu ir viņu tautieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, bet pirmo trijnieku ar 401 punktu noslēdz austrieši Tomass Štoijs/Lorencs Kellers.

Šici ar 319 punktiem ir ceturtie, Gudramovičs/Kalniņš ar 251 punktu ieņem devīto vietu, bet Putins/Marcinkēvičs ar 150 punktiem atrodami 13.pozīcijā.

Svētdien būs starts vīriem un komandu stafetei.

Vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēs Kristers Aparjods, Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis un Artūrs Dārznieks.

Turpinājumā janvāra pēdējā nedēļas nogalē pasaules labākie kamaniņu braucēji pulcēsies Siguldā uz sezonas sesto posmu.

Septītais posms norisināsies Oberhofā, Vācijā februāra pirmajā nedēļas nogalē, bet sezonas kulminācija gaidāma 14. līdz 16.februārī, kad Soču olimpiskajā trasē tiks sadalītas pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par