Latvijas kamaniņu braucēji triumfē EČ komandu stafetē

15/01/2023 14:26
Mārtiņš Bots/Roberts Plūme

PK un EČ kamaniņu sportā

Latvijas kamaniņu braucēji Elīna Ieva Vītola, Kristers Aparjods un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme svētdien Siguldā izcīnīja zelta medaļas komandu stafetes sacensībās Pasaules kausa piektajā posmā, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts.

Latvijas kamaniņu braucēji Eiropas čempionātā Siguldā izcīnīja godalgas visās piecās disciplīnās, gūstot vienu zelta, divas sudraba un trīs bronzas medaļas. Pagājušajā nedēļā turpat Siguldā notikušajā Pasaules kausa posmā mājinieki uzvarēja četrās no piecām sacensībām.

Latvijas kvartets mājas trasi veica divās minūtēs un 13,143 sekundēs. Pēc latviešiem startēja tikai Vācijas komanda, kas pēc Annas Berreiteres brauciena kļuva par līderi, taču Maksa Langenhana kļūda pēc starta liedza vāciešiem pārspēt mājiniekus. Sudraba medaļu ieguvēja Vācijas komanda zaudēja 0,367 sekundes, bet bronzas godalgu laureāte Itālija bija 0,774 sekundes lēnāka. Gandrīz sekundi labāko trijniekam zaudēja Ukraina, kurai sekoja Slovākija un Ķīna.

No deviņām dalībniecēm finišēja sešas – Austrijas divnieks piedzīvoja kritienu, bet Polija un ASV tika diskvalificētas par stafetes plāksnes neaizskaršanu. Stafetes kopvērtējumā pēc trīs sacensībām Latvija ar 285 punktiem kļuvusi par līderi, bet otrajā pozīcijā ar 270 punktiem ir Vācija, kamēr trešo vietu ar 190 punktiem ieņem Itālija. Pirms tam sieviešu sacensībās Vītola izcīnīja bronzu, Sigita Bērziņa bija sestā, bet Kendija Aparjode, kura bija ātrāka pirmajā braucienā, samierinājās ar septīto vietu.

Jau ziņots, ka dienu iepriekš Mārtiņš Bots/Roberts Plūme un Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu Eiropas čempionātā, bet sieviešu divnieku ekipāžu sacensībās Anda Upīte/Sanija Ozoliņa izcīnīja sudraba godalgu. Tāpat sestdien notikušajās vīriešu vieninieku sacensībās Kristers Aparjods noslēdza labāko trijnieku, bet sesto vietu ieņēma Gints Bērziņš.

No 27. līdz 29.janvārim Oberhofā kamaniņu braucēji cīnīsies par godalgām pasaules čempionātā, bet vēlāk paliks turpat Vācijā, kur nākamie divi Pasaules kausa posmi notiks Altenbergā (no 3. līdz 5.februārim) un Vinterbergā (no 10. līdz 12.februārim). Nedēļu vēlāk astotais posms notiks Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

Pasaules junioru čempionāts kamaniņu sportā

Latvijas kamaniņu braucēju divnieks Kaspars Rinks/Vitālijs Jegorovs svētdien Blūdencā, Austrijā, kļuva par pasaules junioru čempioniem, kamēr Raimondu Baltgalvi/Krišjāni Brūnu tikai divas sekundes tūkstošdaļas šķīra no bronzas godalgām. Zane Kaluma, Rinks un Baltgalvis/Brūns svētdien izcīnīja arī bronzas medaļas komandu stafetē.

Sestdien Rinks uzvarēja arī junioru vieninieku sacensībās, bet svētdien kopā ar Jegorovu bija ātrākie abos divnieku braucienos un svinēja uzvaru summā, otrās vietas ieguvēju Moricu Jēgeru/Valentīnu Študti no Vācijas pārspējot par 0,208 sekundēm. Amerikāņi Markuss Millers/Ansels Haugsjā zaudēja 0,628 sekundes, par divām sekundes tūkstošdaļām apsteidzot Baltgalvi/Brūnu. Savukārt Jānis Gruzdulis-Borovojs/Uldis Jakseboga tautiešiem zaudēja 10,926 sekundes, kas deva priekšpēdējo vietu no 13 ekipāžām, kas finišēja abos braucienos.

Komandu stafetē Latvijas sportisti izcīnīja trešo vietu septiņu valstu konkurencē, finišējot vienā minūtē un 43,655 sekundēs jeb 1,909 sekundes lēnāk par čempioniem vāciešiem. Sudrabu izcīnījusī Ukrainas komanda bija 0,554 sekundes lēnāka.

Juniorēm vieniniekos Frančeska Bona bija sestā, čempionei Julianai Tunickai no Ukrainas zaudējot 0,445 sekundes. Kaluma ar 0,835 sekunžu deficītu bija devītā, bet Agnija Bogdanova ieņēma 27.vietu.

Sestdien junioru divnieku sacensībās Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna kļuva par pasaules junioru čempionēm, bet Marta Robežniece/Kitija Bogdanova ierindojās trešajā vietā.

PK bobslejā

Latvijas bobsleja pilotu Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas pilotētās četrinieku ekipāžas svētdien Altenbergas trasē Vācijā izcīnīja attiecīgi sesto un devīto vietu Pasaules kausa posmā, kamēr uzvaru svinēja Lielbritānijas kvartets ar pilotu Bredu Holu.

Kalenda ar stūmējiem Arni Bebrišu, Lauri Kaufmani un Mareku Lazdānu pirmajā braucienā trasē devās ar ceturto numuru, kamēr Cipulim ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu bija septītais numurs starp 12 ekipāžām. Kalendas dalība šajās sacensībās bija zem jautājuma zīmes, jo viņš sestdienas divnieku sacensībās piedzīvoja kritienu. Holam braucienos bija pirmais un otrais rezultāts, bet summā deviņu sekundes simtdaļu pārsvars pār vācieti Kristofu Hāferu, kamēr 0,26 sekundes zaudēja cits Vācijas pilots Johanness Lohners.

Pirmajā braucienā ātrākā bija Hola ekipāža, kas trasi veica 54,17 sekundēs, par septiņām sekundes simtdaļām pārspējot Hāferu un par 0,12 sekundēm – Lohneru. Cipuļa kvartets bija otrs ātrākais startā, bet finišā ieņēma piekto vietu, līderim zaudējot 0,35 sekundes. Kalenda ar partneriem uzstūma septīto ātrāko startu, bet finišā ieņēma dalītu devīto pozīciju ar 1,32 sekunžu deficītu pret Holu. Pirmajā braucienā aiz Cipuļa palika titulētais Vācijas pilots Frančesko Frīdrihs, kurš aizvadīja teicamu otro braucienu, sekundes simtdaļu ātrāku par Holu. Ar to gan nebija gana, lai viņš ielauztos pirmajā trijniekā, Frīdriham līdz godalgām pietrūkstot 0,26 sekundēm.

Kalenda veica debitantam cienīgu braucienu, startā uzrādot piekto rezultātu, bet finišā – sesto. Summā viņš uzvarētājam zaudēja 2,06 sekundes. Cipuļa kvartetam bija trešais ātrākais ieskrējiens, bet neveiksmīgs brauciens deva astoto vietu, kā dēļ summā latvietis atkāpās uz sesto pozīciju 1,27 sekundes aiz Hola. Otrajā braucienā startēja 11 ekipāžas.

Sestdien Altenbergā bobslejisti aizvadīja divnieku sacensības, kurās Cipulis ar stūmēju Mikni ieņēma sesto vietu, bet Kalenda ar stūmēju Kleinbergu jau pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu finišējot, taču neturpinot sacensības otrajā braucienā.

Sezonas pirmajā daļā līdz gadu mijai Latvijas sportisti startēja Eiropas kausa sacensībās, uz Pasaules kausa posmiem Ziemeļamerikā nedodoties. Latvijas labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, varētu izlaist visu sezonu.

Nākamnedēļ Altenbergā norisināsies arī sestais posms, kas vienlaikus būs Eiropas čempionāts. No 24.janvāra līdz 5.februārim plānots pasaules čempionāts Šveices trasē Sanktmoricā, bet pirms došanās uz Siguldu bobslejisti un skeletonisti piestās Austrijas trasē Insbrukā, kas posmu uzņems no 7. līdz 12.februārim. Sezonas noslēgums plānots no 12. līdz 19.februārim Siguldā.