Latvijas kamaniņu izlase jaunajai sezonai trenējas ar divām divnieku ekipāžām

06/09/2021 13:42

Latvijas kamaniņu sporta izlasē gaidāmajai sezonai gatavojas vien divas divnieku ekipāžas, nevis četras, kā tas bija pērn, sarunā ar Latvijas Radio atklāja treneris Kristaps Mauriņš.

Novembrī sāksies jaunā Pasaules kausa sezona, kur Latvijas sportisti cīnīsies par ceļazīmēm uz Pekinas olimpiskajām spēlēm. Lielāka iekšējā konkurence gaidāma vīriešiem un sievietēm, bet divnieku ekipāžu skaits starpsezonā sarucis uz pusi. Ne pārāk veiksmīga aizvadītā sezona bija divniekiem Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, kuri šī iemesla dēļ pirms jaunās sezonas bija spiesti rēķināties ar mazāku atbalstu no Latvijas Olimpiskās vienības (LOV). Ģimenes un citu apsvērumu dēļ abas ekipāžas nolēmušas šosezon nestartēt.

Mauriņš sarunā ar Latvijas Radio atklāj, ka konkurenci brāļiem Jurim un Andrim Šiciem, kā arī Mārtiņam Botam/Robertam Plūmem sastādīs juniori Eduards Ševics-Mikļeševics/Lūkass Krasts. Viņi kādā brīdī varētu arī piedalīties pieaugušo sacensībās. Dāmu konkurencē jaunajai sezonai gatavojas visas vadošās sportistes – Ulla Zirne, Elīza Tīruma, Kendija Aparjode, Elīna Vītola un Sigita Bērziņa.  Vītola plecu traumas dēļ sezonai gatavojas pēc individuāla plāna un pagaidām treniņos uzrādījusi cerīgus rezultātus.

Sīva konkurence būs arī starp vīriem, kur jaunajai sezonai gatavojas pagājušajā gadā potītes traumu guvušais Kristers Aparjods, Artūrs Dārznieks, kā arī Riks Kristens Rozītis un talantīgais Gints Bērziņš. Par vasarā paveiktā darba kvalitāti Latvijas izlases sportisti jau pārliecinājās pirmajos ledus treniņos. Ledus Siguldas trasē varētu būt uzliets 4.oktobrī.  Pasaules kausa 2021./22.gada sezonas pirmais posms 19.novembrī gaidāms Pekinas olimpisko spēļu trasē Jaņcinā. Pekinas olimpiskās spēles gaidāmas februārī.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Taisons Fjūrijs
21/10/2021 18:19

Depresija, narkotikas un domas par pašnāvību – kā Fjūrijs īstenoja vienu no lielākajiem “kambekiem” sporta vēsturē

Britu boksa spīdeklis Taisons Fjūrijs ir pazīstams kā viens no mūsdienu labākajiem un slavenākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. 2015. gadā viņš 27 gadu vecumā “supercīņā” pēc punktiem uzveica slaveno ukraini…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…