Latvijas kamaniņu stafetes komanda noslēdz sezonu ar ceturto vietu

01/03/2020 16:03

Latvijas kamaniņu sportisti Elīza Cauce, Kristers Aparjods, Juris un Andris Šici svētdien Kēnigszē trasē Vācijā ieņēma ceturto vietu Pasaules kausa sezonas pēdējā, devītā, posma komandu sacensībās, ceturtajā pozīcijā paliekot arī kopvērtējumā.

Uzvaru svinēja Vācijas komanda, kuras sastāvā bija Anna Berreitere, Fēliks Lohs un Toni Egerts/Saša Benekens. Vācijas komanda trasi veica divās minūtēs 42,209 sekundes.

Otro vietu ieņēma ASV, kas zaudēja 0,810 sekundes, bet trešo vietu ar 1,008 sekunžu deficītu ieņēma Krievija, kas ar Itāliju dalīja pirmo vietu kopvērtējumā.

Latvija Vācijai zaudēja 1,287 sekundes, bet pirmais trijnieks bija 0,279 sekunžu attālumā. Augstāku vietu izcīnīt liedza Aparjoda startā pieļautā kļūda.

Stafetē startēja desmit komandas, no kurām pēdējā bija Itālija, kas divnieku ekipāžas kļūdas dēļ zaudēja vietu uz goda pjedestāla.

Pasaules kausa kopvērtējuma pa 431 punktam bija Krievijai un Itālijai, 415 punktus iekrāja Vācija, bet ceturtā ar 380 punktiem bija Latvija.

Pasaules čempionātā, kur latvieši šogad izcīnīja sudrabu, trasē devās abi Aparjodi un brāļi Šici. Savukārt iepriekšējā Pasaules kausa posmā Vinterbergā, kur Latvija izcīnīja bronzu, trasē devās Cauce, Aparjods un Gudramovičs/Kalniņš.

Janvāra vidū Lillehammerē notikušajā Eiropas čempionātā, kas vienlaikus bija arī Pasaules kausa posms, Latvijas izlasi līdz bronzas medaļai aizveda brāļi Šici, Aparjods un Ulla Zirne. Šāds pats sastāvs Pasaules kausā šosezon izcīnīja piekto vietu Insbrukā. Abi Aparjodi un Gudramovičs/Kalniņš izcīnīja piekto vietu Atlenbergā, bet brāļi Šici, Aparjode un Kivlenieks bronzu ieguva Oberhofā.

Jau ziņots, ka labāko rezultātu individuālajās sacensībās sasniedza Juris un Andris Šici, kuri divniekos izcīnīja bronzas medaļas.

Divu vīru un vienas divnieku ekipāžas nestartēšana pēdējos posmos gan nav saistīta ar Vinterbergas trases kvalitāti. Jau sezonas sākumā bija izlemts, ka uz pēdējiem diviem posmiem dosies tikai labākie sportisti, kuri vēl kopvērtējumā var pacīnīties par augstām vietām. Sākotnēji bija domāts, ka katrās sacensībās būs pa vienai kamanai, tāpēc šajos posmos startējošais sastāvs jau tāpat bija paplašināts.