Latvijas kausa 1/4 fināla atbildes spēle starp “Ventspili” un “Liepāju” atcelta Covid-19 saslimšanas dēļ

30/12/2021 14:17
Guntis Sīpoliņš un Kārlis Šiliņš

Otrā ceturtdaļfināla spēle “Užavas” Latvijas kausā starp basketbola klubiem “Ventspils” un “Liepāja” ir atcelta Covid-19 saslimšanas dēļ, liecina portāla “Sportazinas.com” rīcībā esošā informācija.

Pieejamā informācija liecina, ka inficēšanās ar Covid-19 atklāta vienā no komandām. Pašlaik nav zināms, kad atbildes mačs varētu tikt aizvadīts. Pirmajā cīņā pārāka izrādījās “Liepāja”, kas savā laukumā pārspēja ventspilniekus ar rezultātu 71:65. Šo pāra uzvarētāju pusfinālā jau gaida “Ogres” basketbolisti.

“Rīkojot Latvijas līgu sacensības un Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņu dalībnieku un skatītāju drošība ir un būs galvenā prioritāte, tāpēc esam spiesti pieņemt sāpīgu lēmumu. Spēle notiks, tiklīdz to ļaus epidemioloģiskā situācija,” Latvijas basketbola savienības (LBS) mājaslapā citēts Latvijas basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks,

Pirmdien pirmajā pusfināla spēlē “Užavas” Latvijas kausā “VEF Rīga”, esot viesu lomā, izcīnīja uzvaru pret “Latvijas Universitāti” ar rezultātu 94:59 (18:16, 33:14, 13:15, 30:14). Kausa finālspēle paredzēta februārī.

Pērn pēc 26 gadu pārtraukuma tika atjaunota Latvijas kausa izcīņa basketbolā, kas gan rudenī Covid-19 dēļ tika pārtraukta un vēlāk neatsākās. Šogad turnīram pieteicās 21 komanda no trim līgām.