Latvijas kausa ceturtdaļfinālā Liepāju pārstāvēs divas komandas

17/07/2019 20:27

Kā noslēdzošā “Viensviens” Latvijas kausa ceturtdaļfinālam trešdien kvalificējās Liepājas “Karosta” komanda, kas mājās ar 4:1 (2:0) astotdaļfinālā pārspēja “LDz Cargo”/DFA vienību no Daugavpils.

Vārtus uzvarētāju rindās guva Jevgēņijs Koršakovs, Nauris Dobelis, Viktors Jefremovs un Sērmoliņš, bet daugavpiliešu rindās vienīgos vārtus guva Aleksandrs Macuks.

Pamatus uzvarai liepājnieki ielika jau pirmajās 20 mača minūtēs, gūstot divus vārtus. Sākotnēji spēles 11.minūtē izcēlās Koršakovs, bet trīs minūtes vēlāk ar vārtiem izcēlās Dobelis, kurš apsteidza pretinieku aizsargu, tam neveiksmīgi apstrādājot bumbu. Mača turpinājumā viesi vairākkārt tika pie iespējām no stūra sitiena pozīcijas, tomēr tās ne reizi netika izmantotas un pirmais puslaiks noslēdzās ar 2:0 Liepājas vienības labā.

Otrā puslaika sākumā viesi bīstama uzbruka, trāpot pa vārtu stabu, bet 52.minūtē daugavpilieši lieliski iecentrēja bumbu soda laukuma viducī, taču arī šī epizode palika bez rezultatīva sitiena. Brīdi iepriekš sarkano kartīti nopelnīja viesu spēlētājs Pāvels Koļcovs. Tikmēr spēles 70.minūtē ar precīzu sitienu izcēlās Macuks, panākdams 1:2. Šāds rezultāts gan nebija ilgi, jo mājinieki 77.minūtē pēc brīvsitiena izspēlēs bumbu ieraidīja soda laukumā, kurā precīzi ar galvu spēlēja Jefremovs, panākot 3:1. Trīs minūtes vēlāk ar vēl vienu precīzu sitienu izcēlās liepājnieku uzbrucējs Sērmoliņš, panākdams 4:1 mājinieku labā un ar šādu rezultātu arī noslēdzās spēle.

Aģentūra LETA iepriekš jau ziņoja, ka par sensāciju Latvijas kausa astotdaļfinālā parūpējās “komanda.lv” pirmās līgas vienība “Tukums 2000″/TSS, kas savā laukumā ar 4:1 pārliecinoši apspēlēja pagājušā gada kausa finālisti un valsts vicečempioni “Ventspili”. Vēl Latvijas kausa ceturtdaļfinālu pārliecinoši sasniedza tā īpašniece “Riga”, kas viesos ar 6:0 sagrāva pirmās līgas komandu “Super Nova”, bet “Liepāja” viesos ar 4:0 apspēlēja “Smilteni”/BJSS. Tikmēr divu virslīgas klubu duelī uzvaru izrāva RFS, kas viesos ar 2:1 pieveica “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”. Tāpat ceturtdaļfinālu sasniegusi otrās līgas komanda Rīgas “Caramba”, kas ar 1:0 uzvarēja pirmajā līgā spēlējošo “JDFS Alberts”.

Latvijas kausa futbolā fināls šogad notiks 26.oktobrī Jelgavā. Titula cīņa notiks Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Iepriekšējo un vienīgo reizi Latvijas kausa fināls tur notika 2014.gadā, kad mājiniece “Jelgava” pēcspēles sitienu sērijā pārspēja “Skonto”.

Pērn par Latvijas kausa čempioni pirmo reizi vēsturē kļuva “Riga”, kas finālspēlē tikai pēcspēles sitienu sērijā pārspēja “Ventspili”.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 37 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 11 dažādas vienības.

Turnīra titulētākā komanda ir vairs neeksistējošā “Skonto”, kas no 1992. līdz 2012.gadam turnīrā triumfēja astoņas reizes.

Latvijas kauss futbolā vienā sezonā tika izspēlēts līdz 2008.gadam, bet kopš 2009./10.gada tas tika iesākts iepriekšējā sezonā un pabeigts nākamā gada pavasarī. Līdz ar to ceturtā Latvijas dalībniece Eirokausos tika noskaidrota vien aptuveni mēnesi pirms jaunās UEFA Eiropas līgas sezonas sākuma.