Latvijas kauss basketbolā sākas ar cēsinieku panākumu

18/09/2020 22:24
Nokopēts
Cēsis/Cēsu sporta skola

Latvijas kausa izcīņa basketbolā piektdien sākusies ar “Cēsis”/Cēsu Sporta skola komandas uzvaru Krāslavā.

“Cēsis”/Cēsu Sporta skola izbraukumā pārspēja “Krāslava”/Sporta skola ar 91:77 (15:34, 31:12, 17:16, 28:15).

Uzvarētāju rindās “double-double” – 20 punkti un 14 atlēkušās bumbas – sakrāja Elvis Saulītis, bet pa 16 punktiem guva Reinis Rudzītis un Didzis Mališevs, kuriem arī attiecīgi septiņas un desmit atlēkušās bumbas.

Mājinieku rindās 22 punktus un astoņas bumbas zem groziem sakrāja Rolands Nārķis, bet Gustavs Mellenbergs 20 punktiem pievienoja 18 atlēkušās bumbas.

Atbildes spēle Cēsīs notiks 24.septembrī, bet 19.septembrī “Liepāja”/LSSS uzņems Iecavas “Dartija” komandu.

Turnīrā, kas atsākas pēc 26 gadu pārtraukuma, piedalīsies 23 komandas no četrām Latvijas līgām. Ņemot vērā sportiskos un ģeogrāfiskos aspektus, komandas cīņā par kausu iesaistīsies dažādās stadijās.

Pirmajā kārtā piedalīsies astoņas komandas: “Ramirent” Nacionālajā līgā spēlējošās “Liepāja”/LSSS un BJBS “Rīga”, Reģionālās līgas komandas Iecavas “Dartija”, “Cēsis”/Cēsu Sporta skola, “Tukums”/TSS, Rugāju SC un “Krāslava”/Sporta skola, kā arī Maksibasketbola 40+ grupas čempioni “Garkalnes runči”.

Otrajā kārtā cīņā iesaistīsies astoņas Ramirent Nacionālās līgas komandas: “Jelgava”, “Gulbenes buki”, “Limbaži”, “Saldus”, “Kandava”/”Anzāģe”, “Ķekava”, RTU un “VEF Basketbola akadēmija Valkā”.

Trešajā kārtā iesaistīties sešas komandas: piecas Latvijas pārstāves “Pafbet” Latvijas-Igaunijas līgā – “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī komanda ar labāko bilanci Ramirent Nacionālajā līgā 2020.gada sezonā – “Jēkabpils”.

Latvijas čempionvienība un FIBA Čempionu līgas dalībniece “VEF Rīga” cīņā par Latvijas kausu iesaistīsies no pusfināla.

Kausa izcīņa notiks pēc izslēgšanas turnīra sistēmas, komandām katrā kārtā līdz pusfinālam (ieskaitot) sacenšoties divu spēļu sērijās. Kausa ieguvējus paredzēts noskaidrot finālspēlē 13.februārī. Finālspēles vieta tiks izraudzīta konkursa kārtībā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām