Latvijas kauss: “Jelgava” un “Daugavpils” svin minimālas uzvaras, sasniedzot 1/4 finālu

15/07/2019 20:18

“Jelgavas” un “Daugavpils” futbolisti pirmdien uzvarēja “Optibet” Latvijas virslīgas komandu dueļos un sasniedza “Viensviens” Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālu.

“Viensviens” Latvijas kausa astotdaļfināla mačā “Jelgava” pirmdien savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja “Metta” futbolistus.

Vienīgos vārtus šajā cīņā iesita Irakli Bidzinašvili, kurš piecas minūtes līdz pamatlaika beigām realizēja 11 metru soda sitienu.

Savukārt “Daugavpils” futbolisti pirmdien savā astotdaļfināla mačā viesos ar 1:0 (0:0) uzvarēja Jūrmalas “Spartaku”. Vienīgos vārtus šajā mačā iesita Kaspars Kokins, kurš izcēlās 47.minūtē. Spēle gan neiztika bez asumiem, vienībām nopelnot vairākas dzeltenās kartītes, bet jau kompensācijas laikā no laukuma tika noraidīts viens no “Spartaka” līderiem Edgars Gauračs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka svētdien par sensāciju parūpējās “komanda.lv” pirmās līgas vienība “Tukums 2000″/TSS, kas astotdaļfinālā savā laukumā ar 4:1 pārliecinoši apspēlēja pagājušā gada kausa finālisti un valsts vicečempioni “Ventspili”. Vēl Latvijas kausa ceturtdaļfinālu pārliecinoši sasniedza tā īpašniece “Riga”, kas viesos ar 6:0 sagrāva pirmās līgas komandu “Super Nova”, četrus vārtus iesitot Kamilam Biliņskim, bet “Liepāja” arī viesos ar 4:0 apspēlēja “Smilteni”/BJSS. Tikmēr divu virslīgas klubu duelī uzvaru izrāva RFS, kas viesos ar 2:1 (0:1) pieveica “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”.

Vēl ceturtdaļfinālu sasniegusi otrās līgas komanda Rīgas “Caramba”, kas ar 1:0 uzvarēja pirmajā līgā spēlējošo “JDFS Alberts”.

Pēdējais Latvijas kausa ceturtdaļfinālists tiks noskaidrots trešdien, kad savā starpā spēkosies divas otrās līgas komandas – Liepājas “Karosta” un “LDz Cargo”/DFA.

Latvijas kausa futbolā fināls šogad notiks 26.oktobrī Jelgavā. Titula cīņa notiks Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Iepriekšējo un vienīgo reizi Latvijas kausa fināls tur notika 2014.gadā, kad mājiniece “Jelgava” pēcspēles sitienu sērijā pārspēja “Skonto”.

Pērn par Latvijas kausa čempioni pirmo reizi vēsturē kļuva “Riga”, kas finālspēlē tikai pēcspēles sitienu sērijā pārspēja “Ventspili”.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 37 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 11 dažādas vienības.

Turnīra titulētākā komanda ir vairs neeksistējošā “Skonto”, kas no 1992. līdz 2012.gadam turnīrā triumfēja astoņas reizes.

Latvijas kauss futbolā vienā sezonā tika izspēlēts līdz 2008.gadam, bet kopš 2009./10.gada tas tika iesākts iepriekšējā sezonā un pabeigts nākamā gada pavasarī. Līdz ar to ceturtā Latvijas dalībniece Eirokausos tika noskaidrota vien aptuveni mēnesi pirms jaunās UEFA Eiropas līgas sezonas sākuma.