Latvijas klubu izlase smagā cīņā pieveic Rumāniju, iesoļojot Baltijas kausa finālā

10/11/2018 18:02

“Turkish Airlines” Baltijas izaicinājuma kausa hokejā finālā iekļuvusi Latvijas klubu izlase, kas spraigā cīņā ar rezultātu 2:1 pārspēja Rumānijas valstsvienību. Visi trīs vārti tika gūti otrajā periodā.

Pirmajā periodā abas komandas apmainījās ar noraidījumiem, taču izcilus momentus pie pretinieku vārtiem neradīja. Saspringtā un ne tajā aizraujošākajā cīņā komandas pārtraukumā devās pie neizšķirta rezultāta 0:0.

Pagrieziena punkts notika otrā perioda beigu daļā, kad vispirms skaitliskajā vairākumā precīzs bija Ričards Bernhards, bet jau pēc nieka 26 sekundēm 2:0 no vārtu priekšas panāca Kristaps Riekstiņš.

Arī pārsvarā no Transilvānijas reģiona ungāru minoritātes sastāvošā Rumānijas izlase nepalika atbildi parādā – rezultāta starpību pēc Latvijas izlases vārtsarga Kārļa Zakrevska kļūdas samazināja (1:2) Peters Balāžs.

Noslēdzošajā trešdaļā iespējas gūt vārtus bija abām komandām, taču vārtsargi palika nepārspēti, Latvijas klubu izlasei nopelnot ceļazīmi uz finālu, kurā būs jāspēkojas vai nu ar Lietuvas, vai Baltkrievijas U25 izlasi.

Arī treniņu nolūkos veiktajā pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 pārāka bija Latvija.

Latvijas klubu izlases sastāvs “Turkish Airlines” Baltijas Izaicinājuma kausa izcīņai:

Vārtsargi: Reinis Petkus un Kārlis Zakrevskis (abi “Zemgale”/LLU);

Aizsargi: Krišs Lipsbergs, Renārs Demiters, Bruno Bakanovs (visi – “Mogo”), Maksims Širokovs (“Prizma”), Vjačeslavs Minajevs (“Liepāja”), Aleksejs Popovs, Rinalds Rosinskis (“Zemgale”/LLU), Eduards Fjodorovs (“Lido”);

Uzbrucēji: Andris Siksnis, Gatis Gricinskis, Kārlis Ozoliņš, Artjoms Pankevičs (visi – HK “Mogo”), Kristaps Liepa, Alekejs Širokovs, Sandis Grīnbergs, Kristaps Riekstiņš (visi – “Prizma”), Juliāns Misjus , Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (visi – “Zemgale”/LLU), Ričards Fomins (“Liepāja”).