Latvijas klubu izlase uzvar Lietuvu ar leģendāro Kasparaiti sastāvā

11/11/2017 19:56

“Optibet” Latvijas hokeja virslīgas izlase, kas papildināta ar diviem Kontinentālās hokeja līgas kluba Rīgas “Dinamo” hokejistiem, šodien “Crowns Baltic Challenge” turnīra spēle ar 5:3 Klaipēdā uzvarēja Lietuvas izlasi.

Zīmīgi, ka Lietuvas izlases rindās spēlējā Rīgas “Dinamo” hokejisti, vārtsargs Mants Ārmalis un aizsargs Nerijs Ališausks, kurš izcēlās ar rezultatīvu piespēli. Lietuvas komandas kapteinis bija leģendārais lietuviešu aizsargs, 45 gadus vecais Darius Kasparaitis.

Komandas galvenais treneris Valērijs Kuļibaba sastāvā iekļāvis Rīgas “Dinamo” hokejistus – Georgiju Pujacu un Edgaru Kuldu. Pārējā izlase komplektēta no OHL līgā spēlējošajiem. Tiesa, komandā nav iekļauti čempionvienības “Kurbads” spēlējošie hokejisti, jo tā gatavojas IIHF Kontinentālā kausa posmam.

Mača rezultātu jau pēc nospēlētas vienas minūtes atklāja Homjakovs, kurš, lietuviešu aizsargu nepieskatīts, bija nonācis viens pret tukšu vārtu stūri. Savukārt piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām Siksnim līdzīgā epizodē izdevās panākt 2:0.

Otrā perioda piektajā minūtē Siksnis guva trešos vārtus Latvijas izlases labā, bet desmit minūtes vēlāk Ališausks pēc Kasparaiša piespēles no zilās līnijas izdarīja spēcīgu metienu, atlēkušajai ripai nonākot Emīlija Karakauška rīcībā, lietuviešu uzbrucējam gūstot pirmos vārtus mājinieku labā.

Trešā perioda devītajā minūtē Mamčičs panāca 4:1, bet nepilnas četras minūtes vēlāk lietuvietis Aivars Bendis vienus vārtus atguva. Tiesa, nedaudz vēlāk Homjakovs mazākumā pēc Ališauska kļūdas guva piektos vārtus Latvijas komandas labā, bet līdz mača beigām ar precīzu metienu atbildēja lietuvietis Artūrs Kutulis.

Pēc tam komandas aizvadīja arī pēcspēles metienu sēriju, kurā ar 2:1 uzvarēja Latvijas klubu izlase.

Nākamo spēli turnīrā OHL izlase aizvadīs svētdien, 12. novembrī plkst. 13:00, tiekoties ar Igauniju. Pēdējais “Crowns Baltic Challenge Cup” šosezon norisināsies Latvijā no 16. līdz 18. februārim.