Latvijas komanda uzvar Eiropas kausa posmā šaušanā ar mazkalibra pistoli 25 metru distancē

30/08/2021 20:32

Latvijas komanda ar Lauri Strautmani, Ernestu Erbu un Emīlu Vasermani sastāvā Slovēnijas pilsētā Laško uzvarēja Eiropas kausa posmā šaušanā ar mazkalibra pistoli 25 metru distancē, ziņo Latvijas Šaušanas federācija (LŠF).

Eiropas kausa posms norisinājās šaušanā ar pistoli 25 metru distancē. Tajā tika izpildīti divi vingrinājumi. Šaušanā ar mazkalibra pistoli 25 metru distancē pa mērķi ar melno apli (četras piecu šāvienu sērijas ar laiku katrai sērijai 150, 20 un 10 sekundes) Latvijas komanda sašāva 1710 punktus un triumfēja komandu vērtējumā. Austrijas un Slovēnijas komandai tika attiecīgi otrā un trešā vieta.

Strautmanis šajā vingrinājumā triumfēja arī individuālajā vērtējumā, sašaujot 574 punktus. Vasermanim otrā vieta un 572 punkti, bet Erbam ceturtā vieta un 564 punkti. Šaušanā ar lielkalibra pistoli (30 šāvieni pa mērķi ar melno apli, 30 šāvieni pa īslaicīgi redzamu mērķi) Latvijas komanda ierindojās trešajā vietā sasniedzot 1704 punktu slieksni. Uzvarēja Francijas sportisti, bet Austrija ieņēma otro vietu.

No Latvijas sportistiem individuāli labākais šajā vingrinājumā bija Vasermanis ar sašautiem 574 punktiem un izcīnīto septīto vietu. Erbam 566 punkti un desmitā vieta, Strautmanim 564 punkti un 11.vieta. Savukārt Rihardam Zorgem arī tika 564 punkti, bet mazāks “centra desmitnieku” skaits un 12.vieta.

Eiropas kausa finālsacensības no 17. līdz 19.septembrim notiks Francijas pilsētā Šatori, kur savu meistarību apliecinās četri labākie no katra Eiropas kausa posma jeb 16 sportisti. Latviju tajā pārstāvēs tukumnieki Strautmanis un Vasermanis, kā arī dobelnieks Erbs.