Pļaviņš/Točs izlaidīs turnīru Dohā, Graudiņa/Kravčenoka sezonu sāks Meksikā

Tīna Graudiņa, Anastasija Kravčenoka, sportazinas.com
Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka | Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un nākamajā nedēļā neuzsāks jauno sezonu ar cīņām Dohas sacensībās, savā “Instagram” profilā pavēstīja Točs.

Nākamnedēļ Pasaules tūres četru zvaigžņu posms vīriešiem notiks Dohā. Latvijas spēcīgākais vīriešu pludmales duets Pļaviņš/Točs un Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs sacensības sāks ar pamatturnīru, bet Toča un Pļaviņa sparingpartneri treniņos Mihails Samoilovs un Aleksandrs Solovejs piedalīsies kvalifikācijas sacensībās.

Trešdienas vakarā savā “Instagram” profilā ar īsa video palīdzību Točs pavēstīja, ka uz turnīru Dohā ar partneri Pļaviņu viņi nedosies. “Koferus varam krāmēt ārā, jo Katara paziņoja, ka neielaidīs valstī personas, kuras pēdējo divu mēnešu laikā bijušas Ēģiptē,” pauda Točs.

Abi volejbolisti, kā arī viņu sparinga partneri M.Samoilovs/Solovejs šī iemesla dēļ sacensībās nepiedalīsies, jo sagatavošanās sezonai tika aizvadīta sev labi zināmajā Ēģiptē. Ciemos pie latviešu dueta un pieredzējušā speciālista Genādija Samoilova bija ieradušies arī citi vadošie pasaules pāri, tāpēc paredzams, ka turnīrā nebūs redzami vairāki spēcīgi dueti.

Tāpat tiek mēļots, ka Dohas turnīrā sportistiem nebūs iespēja iegūt reitinga punktus.

Tikmēr Šmēdiņš/A.Samoilovs sava jaunā trenera Marko Solustri vadībā sezonai gatavojās Brazīlijā.

Pēc trim nedēļām pirmais turnīrs sezonā paredzēts arī Eiropas čempionēm Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai. Viņas plānojušas startēt Meksikā – Pasaules tūres četru zvaigžņu sacensībās Kankunā.

2019.gada Eiropas čempiones un Anastasija Kravčenoka – pēc trim nedēļām turnīrā Meksikas pilsētā Kankunā, plānojot dalību arī Pasaules tūres triju zvaigžņu posmā Jūrmalā, trešdien preses konferencē apliecināja sportisti.

Preses konferencē pirms gaidāmā Pasaules tūres triju zvaigžņu posma pludmales volejbolā Jūrmalā Jūrmalas pilsētas un Latvijas Volejbola federācijas (LVF) pārstāvji apliecināja, ka turnīrs Jūrmalā no 6. līdz 10.maijam notiks.

Šobrīd var teikt, ka arī turnīrs Latvijā maija sākumā notiks, Pasaules tūres sacensībās Latvijā debitējot sievietēm un dalību tajās piesakot visiem spēcīgākajiem Latvijas pāriem gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē.

Preses konferencē LVF prezidents Jānis Buks pasākuma mērogu novērtēja kā “lielāko ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Ziemeļeiropā”, bet Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe pludmales volejbola pasākumu Jūrmalā salīdzināja ar pulksteni, kas “jau septīto gadu iet sekundi sekundē”.

Labākie Latvijas sportisti sezonai gatavojušies pārsvarā Āfrikas kontinentā. Pirmssezonas gatavošanās Ēģiptē Genadija Samoilova vadībā ir jau tradicionāla, ciemos atbraucot arī citiem pasaules pludmales volejbola duetiem.

Sieviešu duets uz divām nedēļām ir ticis uzaicināts pat uz DĀR, ko var ievērot arī Āfrikas vasaras saules iedegumā. Tur samēroti spēki ar Eiropas spēcīgākajiem duetiem no Vācijas un Čehijas, bet turpmākais ceļš vedīs uz Losandželosu, kur notiks aklimatizēšanās un gatavošanās Kankunas turnīram.

“Šobrīd fokusējamies uz treniņprocesu, lai vasarā būtu vieglāk,” saka Graudiņa. “Aprīlī ir atcelti trīs turnīri, un būs jādomā B plāns.”

“Ir psiholoģiski grūti, jo ir divi – trīs treniņi dienā, bet tas ir ceļš, pa kuru aiziet līdz medaļai.,” piebilst Kravčenoka. “Galvenā atšķirība no iepriekšējās sezonas ir tāda, ka trenējamies kopā. Pagaidām liekas, ka ir labāk, kā būs, redzēsim sezonā.”

“Skatoties uz kalendāra izmaiņām un ņemot vērā, ka sportistiem ir vajadzīgi punkti olimpisko spēļu kvalifikācijai, ceram, ka Jūrmalas posmā būs neredzēti spēcīgs sastāvs,” optimists ir LVF ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis.

Savukārt LVF valdes loceklis Andris Blaka vērsa uzmanību uz to, ka jau šodien tiek sāktas tirgot biļetes uz spēlēm Jūrmalas turnīra trijās pēdējās sacensību dienās, kā arī akcentēja to, ka šogad būs vairāk laukumu, kuros noritēs spēles – četri.

Turnīrs ieplānots no 6. līdz 10.maijam Jūrmalā, Majoru pludmalē, un vienlaicīgi būs iespēja iegūt ranga punktus Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Duets Točs/Pļaviņš un Graudiņa/Kravčenoka dalību Tokijas spēlēs jau ir nodrošinājis ar uzvaru kvalifikācijas turnīrā rudenī, bet Samoilovam un Šmēdiņam cīņa par olimpisko ceļazīmi vēl ir priekšā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par