Latvijas motivācija rīkot PČ – “prestižs” un “vēsturisks notikums”

03/02/2021 09:51

Latvijas valsts un Latvijas hokeja federācijas (LHF) galvenā motivācija pasaules čempionāta rīkošanā, neskatoties uz to, ka būtiski finansiāli ieguvumi, visticamāk, nav gaidāmi, ir “prestižs” un fakts, ka tas var kļūt par “vēsturisku notikumu”.

“Tas ir vēsturisks notikums,” šodien preses konferencē atzina Izglītības un zinātnes (IZM) ministre Ilga Šuplinska. “Pēc gadiem, kad cilvēki skatīsies Latvijas vēsturi, 2021. gada viens no spilgtākajiem notikumiem noteikti būs pasaules čempionāts. Hokeja čempionāti ir vieni no skatītākajiem sporta turnīriem pasaulē. Tā ir ceļazīme, ka Latviju redzēs kartē un to ieraudzīs kā biznesa vai studiju mērķi.”

“Liels gods, ka varēsim uzņemt 16 vadošās pasaules hokeja valstis Rīgā,” sacīja LHF prezidents Aigars Kalvītis. “Mums tas prasīja 15 gadus kopš iepriekšējā turnīra Latvijā. Pēc lēmuma pieņemšanas ir jāsakārto juridiskā bāze. LHF tuvākajā laikā noslēgs jaunu līgumu ar IIHF par turnīra rīkošanu un atbildība būs jāuzņemas ne tikai Latvijai, bet arī starptautiskajai federācijai. Pats svarīgākais ir tas, ka mums ar IIHF ir jāizstrādā Covid-19 protokols. Darba ir ļoti daudz, nemaz nerunājāt par komandu uzņemšanu un sporta bāžu sagatavošanu. Mums kā LHF pārstāvjiem, tas ir ļoti svarīgi.”

Kopējais čempionāta budžets paredzēts ap 14 miljoniem eiro, no kuriem divi miljoni paredzēti Covid-19 protokola izstrādei, bet trīs miljonus ieguldīs Latvijas valsts. Šī summa tiks novirzīta, lai “Elektrum” Olimpiskajā sporta centrā varētu ierīkot hokeja halli. Lielāko daļu nepieciešamās summas sponsorēs IIHF.

“Mūsu mērķis ir veicināt hokeja attīstību Latvijā un mums kā valstij tas ir prestiža jautājums. Ieguvums ir uzticības un prestiža ziņā. Šobrīd, protams, ir sarunas ar daudzām viesnīcām, bet plānojam izmitināt cilvēkus viesnīcā “Latvija”. Tā ir vienīgā viesnīca Rīgā, kurā būtu iespējams izmitināt 16 komandas. Mēs izstrādāsim Covid-19 protokolu, kurā būs iespēja izstrādāt noteikumu, ka neliela daļa cilvēku varēs apmeklēt spēles, ja epidemioloģiskā situācija uzlabosies. Turnīra budžets būs ap 14 miljoniem eiro,” atklāja Kalvītis, kurš uzsvēra, ka lielāko daļu no izdevumiem finansēs IIHF.

“No 21. maija līdz 6. jūnijam visas spēles būs Latvijā,” sacīja IZM valsts sekretāra
vietnieks un sporta departamenta direktors Edgars Severs, kurš atgādināja, ka Latvija jau 2017. gadā uzņēmās saistības rīkot vienu čempionāta posmu Rīgā, līdz ar to jau iepriekš hokeja čempionāta vajadzībām tika noteikti 700 tūkstoši eiro. Savukārt laikā no 2018. līdz 2020. gadam kopējais valdības atbalsts čempionāta uzņemšanā bijis nepilnu 600 tūkstošu eiro apmērā. “Valdība, uzklausot LHF ziņojumu, ļoti skaidri noteica, ka ir gatava piedalīties turnīra organizēšanā. Mūsu vājā puse bija otras arēnas neesamība, taču valdība nodrošinās līdz tīs miljoniem eiro, lai šo summu ieguldītu arēnas sagatavošanā, ieskaitot arī īri. Olimpiskais sporta centrs pieder gandrīz visai Latvijas sporta sabiedrībai, tādēļ tā būs arī investīcija nākotnē.”

Savukārt pasaules čempionāta orgkomitejas pārstāvis un SIA “Hokeja akadēmija” valdes
loceklis Edgars Buncis atklāja, ka visu turnīra komandu delegācija varētu sastādīt ap 1200 cilvēkiem. Šajā skaitlī neietilpst citu valstu fani, kuri potenciāli varētu doties uz Latviju, neskatoties uz to, ka tiem nebūs iespējas spēles vērot klātienē un ka komandas tiks izmitinātas “burbulī”.

PČ hokejā notiks tikai Latvijā

Pieslēgties

Dienas fokusā

22/04/2021 20:37

“Lightning” uzbrukumu centīsies apturēt Merzļikins

Gaidāmajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtos spēlē pret Tampabejas “Lightning stāsies latvietis Elvis Merzļikins. Mačs sāksies plkst. 2:00 pēc Latvijas laika. #CBJ Zac Dalpe has…