Latvijas nākamā pretiniece Gibraltārs cieš sagrāvi pret Turciju

13/11/2021 21:29
Turcijas futbola izlase

Sestdien Pasaules kausa kvalifikācijas cikla devītajā kārtā uzvaru G grupā Stambulā izcīnīja arī Turcijas  valstsvienība. Turcija mājās sagrāva Gibraltāru ar 6:0 (3:0).

Kerems Aktirkolu 11.minūtē izvirzīja mājiniekus vadībā ar 1:0. Turkiem uzvaru atviegloja Džeiss Olivero, kurš 22.minūtē nopelnīja sarkano kartīti. 38. un 41.minūtē rezultātu graujošu padarīja Halils Dervišolu – 3:0. 65.minūtē 4:0 panāca aizsargs Merihs Demirals, 81.minūtē 5:0 – Serdars Dursuns, bet 84.minūtē 6:0 – Merts Mildirs. Kompensācijas laika pirmajā minūtē ar Dursuna līdzdalību vēlreiz bumba pabija viesu vārtos, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās tika konstatēta aizmugure.

Jau ziņots, ka vēl vienā G grupas spēlē Latvija Oslo spēlēja 0:0 ar Norvēģiju. G grupā pēc astoņām spēlēm pirmo vietu ar 19 punktiem ieņem Nīderlande, pa 18 punktiem deviņās cīņās ir Turcijai un Norvēģijai, 11 punktus astoņos dueļos guvusi Melnkalne, bet deviņās cīņās sešus punktus iekrājusi Latvija, kamēr Gibraltārs joprojām ir bešā.

D grupā līderei Francijai pietuvojās Somija, kas viesos ar 3:1 (1:0) pārspēja Bosniju un Hercegovinu. 25.minutē somiem 11 metru soda sitienu nerealizēja Tēmu Puki. Tomēr tieši pēc viņa piespēles Markuss Forss trīs minūtes vēlāk izvirzīja viesus vadībā – 1:0. Savukārt 37.minūtē somi palika mazākumā pēc Jukas Raitalas pārkāpuma. Tas netraucēja uzvarai. Otrā puslaika 51.minūtē 2:0 panāca Robins Lods. Un, kaut arī 69.minūtē Luka Menalo vienus vārtus atguva, 73.minūtē 3:1 Somijas labā panāca Daniels O’Šonesijs.

Francijai pēc sešām spēlēm ir 12 punkti, bet septiņos mačos Somija sakrājusi 11, Ukraina deviņus, Bosnija un Hercegovina septiņus un Kazahstāna trīs punktus.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās – piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet “play-off” kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka.

Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs “play-off” zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces. Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim. 2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.