Latvijas Paraolimpiskā komiteja uzsāk sadarbību ar savu pirmo ģenerālsponsoru

Paraolimpieši, sportazinas.com
Paraolimpieši | Foto: LPK

Latvijas Paraolimpiskā komiteja (LPK) otrdiena noslēdza trīs gadu līgumu ar organizācijas vēsturē pirmo ģenerālsponsoru – aptieku tīklu “Mēness aptieka”.

Vienošanās paredz, ka LPK katru gadu atbalstā saņems 120 000 eiro. “Mēness aptiekas” sniegtais atbalsts aptvers 27 dažādus paraolimpiskos un pielāgotos sporta veidus, iesaistot vairāk nekā 6000 cilvēku visā Latvijā.

“Šis atbalsts ir ļoti nozīmīgs, ņemot vērā to, ka mums visā Latvijā ir diezgan daudz jaunu sportistu, kuri vēlas iesaistīties sportā. Mums vienmēr ir pietrūcis nedaudz finansējuma jauniešiem, lai viņiem iesaistes process būtu intensīvāks un interesantāks. Pateicoties šim atbalstam, varēsim attīstīt jaunus projektus, piesaistīt bērnus un jauniešus, kā arī cilvēkus, kuri invaliditāti ieguvuši dzīves laikā,” uzsvēra LPK prezidente Daiga Dadzīte.

Tikmēr “Repharm” direktoru padomes priekšsēdētājs Dins Šmits atklāja, ka pamati šai sadarbībai tika ielikti jau pirms tam, kad kļuva zināms, ka paraolimpiskās spēles tiks pārceltas uz 2021.gadu.

“Paraolimpiskie sportisti ar savu dzīvesprieku un varēšanu ir paraugs citiem. Mūsu darba lauks ir cilvēku veselība, un veselīgas dzīvesveids ir tas, ko cenšamies ar savu darbu veicināt. Savā nozarē gribam būt izcilnieki, tāpat kā paraolimpiskie sportisti,” atzīmēja Šmits.

Gandarījumu par sadarbību pauda arī paraolimpiskā jātnieka Riharda Snikus trenere Darja Tihomirova.

“Jebkuram sporta veidam ir savas problēmas, ar ko saskarties, un mūsu viena no lielākajām problēmām bijis finansējums. Tāpēc ir ļoti liels prieks, ka tik liels uzņēmums un pazīstams zīmols pievērš uzmanību paraolimpiskajam sportam,” teica Tihomirova.

LPK ir biedrība, kas atbild par sportu cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā ar mērķi attīstīt un popularizēt paraolimpisko kustību. Tās uzdevums ir nodrošināt paraolimpisko sportistu dalību nacionālās un starptautiskās sacensībās, kā arī pārstāvēt to intereses gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā.

LPK pārziņā ir arī neparaolimpiskie sporta veidi jeb pielāgotais sports. Šobrīd LPK sastāvā ir 22 sporta federācijas, piedāvājot interesentiem nodarboties ar 23 atšķirīgiem sporta veidiem.

LPK sadarbības partneri aptver arī nedzirdīgo sportu, kā arī speciālās olimpiskās spēles. LPK ir Starptautiskās un Eiropas Paraolimpiskās komitejas locekle.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par