Latvijas pāridarītāja Šveice turpina uzvaru sēriju, Lielbritānija iemet trīs ripas ASV, bet zaudē

15/05/2019 19:46

Šveices un ASV hokeja izlases trešdien svinēja uzvaras Slovākijā notiekošā pasaules čempionāta spēlēs.

Šveice B apakšgrupā Bratislavā ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pārspēja Norvēģiju, izcīnot ceturto uzvaru savā ceturtajā spēlē.

Pērnā gada vicečempioniem pirmos vārtus guva šveiciešu leģenda Andress Ambīls, kurš sestajā minūtē nonāca viens pret pretinieku cietoksni un raidīja ripu tīklā. Otrā perioda pirmajā minūtē 2017.gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) drafta pirmais numurs Niko Hišīrs iebakstīja ripu norvēģu vārtos un panāca 2:0 Šveices izlases labā.

Trešajā perioda vidū šveicieši guva trešos vārtus. Vidusszonā tika pārtverts Norvēģijas izlases uzbrukums, kas ļāva izvirzīt divus Šveices uzbrucējus pret vienu pretinieku aizsargu – Gregorī Hofmans no vārtu priekšas bija nekļūdīgs. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Šveice panāca jau 4:0, Joēla Genaci metienu pielabojot Ambīlam.

Turpinājumā, divas minūtes vēlāk, pēc šveiciešu kļūdas uz zilās līnijas Tūbiass Lindstrems nonāca viens pret Leonardo Dženoni, gūdams goda vārtus Norvēģijas izlasei.

B grupas kopvērtējumā Šveicei ir maksimāli iespējami 12 punkti četros mačos, deviņus punktus trīs spēlēs guvusi Krievija, kamēr pa sešiem punktiem iekrājušas Čehija, Latvija un Zviedrija. Savukārt aiz pirmā piecinieka ir komandas, kas pie punktiem nav tikušas – Austrija, Norvēģija un Itālija.

Latvija nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, kad tiksies ar Čehiju.

Tikmēr ASV A apakšgrupā Košicē ar 6:3 (1:1, 3:1, 2:1) pieveica Lielbritāniju.

Amerikāņi spēles 13.minūtē atklāja spēles rezultātu, vairākumā atlēkušo ripu vārtos ieraidot Džeimsam van Rīmsdaikam. Nepilnas trīs minūtes vēlāk briti izlīdzināja rezultātu, ASV hokejistu kļūdu savā aizsardzības zonā izmantojot Maikam Hemondam.

Otrā perioda desmitajā minūtē Kleitons Kellers saņēma ripu uz zilās līnija un izslidoja viens pret britu vārtsargu, panākot 2:1, bet dažas minūtes vēlāk Kriss Kraiders bija precīzs no vārtu priekšas. Divas minūtes pirms perioda beigām Aleksis Debrinkats panāca 4:1 amerikāņu labā, bet sešas sekundes pirms došanās pārtraukumā Brets Perlīni pēc vēl vienas ASV hokejistu paviršības vienus vārtus atguva.

Trešās trešdaļas pirmajā minūtē amerikāņu zvaigzne Patriks Keins panāca 5:2, kļūstot par ASV izlases visu laiku rezultatīvāko spēlētāju pasaules čempionātos. Perioda vidū Lielbritānijas izlasi pārspēja arī Dereks Raiens, kurš izpildīja metienu no neērtās puses. Savukārt trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Bens Deiviss pēc izslidošanas no noraidīto soliņa vienus vārtus atguva.

A grupas kopvērtējumā līdere ar maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem trīs mačos ir Vācija, astoņi punkti ir ASV hokejistiem, kamēr septiņi punkti ir Somijas kontā. Ar sešiem punktiem seko Kanāda, kamēr pieci punkti ir Dānijai, tai noslēdzot pirmo piecinieku. Sestā ar trim punktiem ir Slovākija, kamēr viens punkts ir Francijas, bet neviens – Lielbritānijas kontā.

Vakarā A grupā Vācija spēkosies ar mājinieci Slovākiju, bet B grupā Krievija sacentīsies pret Itāliju. Pirmā cīņa būs vērojama “360TV”, bet otra – Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 21.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna, kura augstākajā divīzijā nav spēlējusi trīs gadus, un Baltkrievija. Abas komandas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.