Latvijas statistikas pretstati – vājākais vairākums, bet otrs labākais mazākums

02/06/2021 09:13
Rihards Bukarts

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta grupu turnīru noslēgusi ar sliktāko vairākumu un otru labāko mazākumu starp visām 16 komandām, liecina Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) pieejamie dati.

Latvijai turnīra laikā bija 24 vairākuma iespējas, no kurām tika izmantotas divas. 15. vietā jeb vienu pozīciju virs Latvijas ir Baltkrievija ar diviem realizētiem vairākumiem no 18, bet Itālijai ir divas realizētas iespējas no 17.  Labākā vairākuma komanda grupu turnīrā bija Šveice ar 10 izmantotām iespējām no 28.

Tajā pašā laikā mūsējiem izdevās tikt pie otra labākā mazākuma. Latvija ielaida tikai vienus vārtus 19 mazākumos, priekšā palaižot tikai ASV, kas arī zaudēja vienus vārtus, bet 20 mazākumos. Sliktākais mazākums turnīrā bija Itālijai, kas 26 reizes cīnījās četratā vai trijatā pret pieciem, ielaižot 10 vārtus.

Vārtsargu atvairīto metienu ziņā Latvija ieņem septīto vietu. Matīss Kivlenieks, Ivars Punnenovs un Jānis Kalniņš kopumā tika galā ar 170 metieniem no 186 (91,4%), ielaižot vidēji 2,23 ripas spēlē. Metienu realizācija Latvijai ir 12. vietā turnīrā, jo, izdarot 179 metienus, izdevās gūt 15 vārtus (8,38%). Visprecīzākā metēja bija Krievijas olimpiskās komitejas (ROC) komanda, kas izpildīja 214 metienus un guva 28 vārtus (13,08%).

Soda minūšu rādītājā mūsējie ir astotie ar kopumā 54 soda minūtēm, bet līderi ir baltkrievi, kuriem 114 soda minūtes.

Individuālajos rādītājos Matīss Kivlenieks kļuva par 10. labāko vārtsargu turnīrā. Pa viņa vārtiem tika mests 116 reizes, bet ielaisti tika deviņi goli. Kivlenieks atvairīja 92,24% metienu, vidēji spēlē ielaižot 2,18 ripas, turklāt viņam izdevās aizvadīt arī vienu sauso spēli.

Andris Džeriņš kļuva par turnīra 24. labāko spēlētāju iemetienos. Viņš uzvarēja 72, bet zaudēja 58 iemetienos (55,38%). Savukārt Ronalds Ķēniņš bija 14. vietā nopelnītajās soda minūtēs, jo viņam kopumā tādas bija 12. Zīmīgi, ka Ķēniņš nopelnīja tikai divus noraidījumus – vienu divu minūšu un vienu 10 minūšu. Citos rādītājos mūsējie vairs neizcēlās.

Jau ziņots, ka Latvijai vakar bija nepieciešams vismaz nezišķirts pamatlaikā, lai iekļūtu 1/4 finālā, taču tika piedzīvots zaudējums ar 1:2 pret Vāciju, kas liedza sasniegt izslēgšanas turnīru. Turnīrs, kas risinās Rīgā, mūsējiem ir noslēdzies. Latvija to pabeidza 11. vietā.

Ceturtdaļfinālos ar spēkiem mērosies ROC un Kanāda, Somija un Čehija, ASV un Slovākija, kā arī Šveice un Vācija.