Latvijas peldētājiem pieticīgs sniegums junioru EČ, Timboram 24.vieta U23 PČ airēšanā

10/07/2021 13:32
Jānis Timbors

Latvijas sportisti Ronens Kermans un Kristaps Miķelsons sestdien Romā Eiropas junioru čempionātā uzrādīja pieticīgus rezultātus brīvā stila un peldējumā uz muguras disciplīnās. 50 metru brīvā stila disciplīnā Kermans savā peldējumā ar laiku 24,52 sekundes ieņēma ceturto vietu, bet kopvērtējumā tas bija dalīti 67. ātrākais laiks.

Priekšsacīkstēs šajā disciplīnā rezultātu uzrādīja 82 sportisti, bet vēl trīs neizgāja uz starta. Lai iekļūtu pusfinālā, kuru sasniedza 16 peldētāji, Kermanam 50 metri bija jānopeld 1,26 sekundes ātrāk. Vēlāk 200 metru disciplīnā uz muguras abi Latvijas sportisti startēja vienā peldējumā. Miķelsons ar rezultātu divas minūtes un 9,37 sekundes ieņēma sesto vietu, bet Kermans distanci veica divās minūtēs un 13,35 sekundēs, ierindojoties pēdējā jeb devītajā pozīcijā.

Kopvērtējumā Miķelsonam 35.vieta, bet Kermanam – 39. Lai iekļūtu pusfinālā Miķelsonam 200 metri bija jānopeld par vismaz piecām sekundēm ātrāk. Šajā disciplīnā piedalījās 42 peldētāji, taču vēl divi uz starta neizgāja.

Līdz šim labāko rezultātu Kermans sasniedzis 200 metru kompleksajā peldējumā, kurā ieņēma 27.vietu. Miķelsons šajā disciplīnā ierindojās 34.vietā.

Latvijas Peldēšanas federācija (LRF) ziņoja, ka Kermans sešās čempionāta dienās paredzējis piedalīties sešās individuālajās disciplīnās – 100 metru peldējumā uz muguras, 50 un 200 metros brīvajā stilā, 100 metros tauriņstilā, 200 metros uz muguras, kā arī 200 metru kompleksajā peldējumā. Šo sacensību debitants Kristaps Miķelsons plāno startēt 100 un 200 metru brīvā stila disciplīnās, 200 metros uz muguras, kā arī 200 un 400 metru kompleksajā peldējumā.

Latvijas izlases delegāciju šajā čempionātā vada trenere Aiva Miķelsone. Savukārt tiesnešu pulkā ir Starptautiskās Peldēšanas federācijas (FINA) kategorijas soģis Reno Jēkabsons, kurš iepriekš tiesājis arī pasaules junioru čempionātā. Eiropas junioru čempionātam Romā no 6. līdz 11.jūlijam pieteikušies 565 sportisti no 48 Eiropas valstīm.

Pasaules U23 čempionāts airēšanā

Latvijas pārstāvis Jānis Timbors sestdien pasaules U-23 čempionātā airēšanā Čehijas pilsētā Račicē 2000 metru D finālā ierindojās sestajā vietā un meistarsacīkšu kopvērtējumā ieņēma 24.pozīciju. Timbors 2000 metrus D finālā veica septiņās minūtēs un 20,45 sekundēs, būdams lēnākais starp sešiem sportistiem.

Katrā no četriem fināliem piedalās seši sportisti, kā rezultātā Timbors U-23 pasaules čempionātu noslēdza 24.vietā. A un B fināli tiks aizvadīti svētdien.

Jau ziņots, ka ceturtdien gandarījuma braucienā četru sportistu konkurencē Timbors finišēja otrais, distanci veicot pēc septiņām minūtēm un 29,13 sekundēm. Sniegums gandarījuma braucienā sportistam deva tiesības piedalīties ceturtdaļfinālā. Timbors ceturtdaļfinālā finišu sasniedza septiņās minūtēs un 22,38 sekundēs, kas viņu starp sešiem airējumā startējušajiem sportistiem ierindoja pēdējā vietā.

Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā airējumā nopelnīja iespēju piedalīties A un B pusfinālā, bet pārējie sacensības turpināja C un D pusfinālā. Vēlāk Timbors finišēja pēdējais arī C/D pusfinālā, distanci veicot septiņās minūtēs un 11,35 sekundēs. No uzvarētāja viņš atpalika gandrīz desmit sekundes, bet no trešās vietas, kas deva tiesības startēt C finālā, vairāk nekā deviņas minūtes. Čempionāts beigsies 11.jūlijā.