Latvijas pirmā pretiniece Kanāda sastāvu nokomplektē teju tikai ar NHL hokejistiem

14/05/2021 23:18

Latvijas hokeja izlases pirmā pretiniece gaidāmajā pasaules čempionātā hokejā Kanāda sastāvu nokomplektējusi teju tikai ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem, pavēstījusi Kanādas hokeja federācija.

Kanādieši uz Rīgu dosies ar trīs vārtsargiem, astoņiem aizsargiem un 14 uzbrucējiem jeb kopumā 25 spēlētājiem, no kuriem 22 pārstāv NHL klubus. Trīs hokejisti šī gada Kanādas valstsvienības modelī nepārstāv NHL klubus, proti, Ovens Pauerss (“Big Ten”), Breidens Šneiders (Rietumu hokeja līga) un Kols Perfeti (Ontario hokeja līga).

Latvijai tieši pret Kanādu 21. maijā paredzēta pirmā turnīra spēle. Tā sāksies plkst. 20:15 “Arēnā Rīga”. Pēc tam mūsējie 22. maijā spēkosies ar Kazahstānu, kam sekos mači 24. maijā ar Itāliju, 27. maijā ar ASV, 28. maijā ar Norvēģiju, 30. maijā ar Somiju un 1. jūnijā ar Vāciju.

Kanādas izlases sastāvs

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam. B apakšgrupā, kur ir Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, mači notiks “Arēnā Rīga”, bet A apakšgrupas izlases Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija savus dueļus aizvadīs Olimpiskā sporta centra futbola laukumā ierīkotajā ledus laukumā.

Februārī IIHF Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai. Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Teilors Beks
23/06/2021 18:01

Minskas “Dinamo” paraksta līgumu ar “Metallurg” rezultatīvāko spēlētāju

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Minskas “Dinamo” paziņojis par viena gada līguma noslēgšanu ar kanādiešu uzbrucēju Teiloru Beku. Aizvadītajā sezonā pieredzējušais hokejists 56 KHL pamatturnīra spēlēs guva 16 vārtus un…