Latvijas pludmales volejbola pāri sasniedz Pasaules tūres posma ceturtdaļfinālu

01/12/2018 19:38

Latvijas pludmales volejbola pāri Varvara Brailko/Anete Namiķe un Matīss Gabduļļins/Mihails Samoilovs sestdien Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā sasniedza Pasaules tūres vienas zvaigznes posma ceturtdaļfinālu.

Ar septīto numuru izliktās Brailko/Namiķe astotdaļfināla mačā ar 2-0 (21:14, 21:16) pieveica ar 13.numuru izliktās polietes Kingu Legietu un Aneti Kačmareku.

Līdz ar to Latvijas duets sasniedzis ceturtdaļfinālu, kur tiksies ar turnīra 14.numuru Eleonoru Annibalini un Deboru Alegreti no Itālijas.

Savā apakšgrupā Brailko/Namiķe vispirms ar rezultātu 2-0 (23:21, 21:10) apspēlēja ar desmito numuru izlikto Dānijas duetu Helli Sendergordu un Klāru Vindelēfu, kuras saņēmušas desmito numuru, bet pēc tam ar 0-2 (11:21, 10:21) piekāpās Lietuvas duetam Vitenai Vitkauskaitei un Urtai Andrukaitītei, kuras izliktas ar otro numuru.

Vēlāk vīriešu sacensībās astotdaļfinālu aizvadīja arī ar desmito numuru izliktie Gabduļļins/Samoilovs, kuri ar 2-0 (21:16, 21:18) pārspēja ar 11.numuru izliktos norvēģus Kristianu Hellandu un Jornu Gamlemonu.

Pēc tam ceturtdaļfinālā Latvijas pāris tiksies ar sacensību piekto numuru Robinu Sovu un Ēriku Stadiju no Vācijas.

Arī Gabduļļins/Samoilovs guva vienu uzvaru divos mačos. Vispirms viņi ar rezultātu 2-1 (15:21, 21:19, 15:11) pārspēja ar septīto numuru izliktos Kazahstānas sportistus Alekseju Kuļešovu un Artjomu Petrosjancu, bet otrajā mačā ar rezultātu 1-2 (21:14, 18:21, 13:15) piekāpās ar otro numuru izliktajiem poļiem Kasperam Kujavjakam un Mateušam Paškovskim.

Pirms tam Latvijas sportisti pārvarēja šī turnīra kvalifikāciju. Tikmēr atlases sacensībās dalību turnīrā noslēdza Rinalds Belerts un Rinalds Aišpurs.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvada divas spēles – vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, bet vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības noslēdzas. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Ļubļanā noslēdzas šī gada Pasaules tūre pludmales volejbolā.