Latvijas pludmales volejbola pāri turpina pasaules čempionātu – klāt izslēgšanas spēles

Edgars Točs, Mārtiņš Pļaviņš, sportazinas.com
Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbolistu pāri Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs šodien uzsāk dalību pasaules čempionāta izslēgšanas turnīrā, tikmēr sieviešu duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka spēkosies astotdaļfinālā.

Iepriekš jau ziņots, ka Pasaules čempionātā ar 11.numuru izliktie K apakšgrupā trīs spēlēs izcīnīja divus panākumus, ieņemot otro vietu, kas ļāva izvairīties no pārspēļu turnīra, automātiski kvalificējoties izslēgšanas spēlēm. Tikmēr , kuri izlikti ar 23.numuru, demonstrēja šādu pašu sniegumu B apakšgrupā un arī iekļuva izslēgšanas spēļu turnīrā.

Samoilovs/Šmēdiņš izslēgšanas spēļu pirmajā mačā plkst.14 spēkosies ar Andrē Lojolu Šteinu/Žeorži Vanderleju no Brazīlijas, kuriem turnīrā piešķirts 17.numurs. Brazīlijas pāris H apakšgrupā trijās spēlēs tika pie diviem panākumiem, ieņemot otro vietu.

Uzvaras gadījumā Latvijas pārim būs jāspēkojas ar Austrālijas duetu Kolu Durantu/Damjenu Šumanu, kuriem piešķirts 33.numurs vai poļiem Mihalu Brilu/Gžegožu Fijaleku, kuri sacensībās izsēti ar augsto otro numuru.

Tikmēr otrs Latvijas vīru pāris Pļaviņš/Točs izslēgšanas spēlēs plkst.16 spēkosies ar Brazīlijas duetu Pedro Solbergu Salgado/Vitoru Gonšalvešu Felipi, kuri turnīrā izsēti ar 24.numuru. Brazīlieši A apakšgrupā trijos mačos izcīnīja divas uzvaras un ieņēma otro vietu.

Ja Latvijas pārim izdosies izcīnīt uzvaru, astotdaļfinālā būs jāspēkojas ar norvēģiem Annešu Mūlu/Kristianu Sērumu, kuriem šajās sacensībās piešķirts pirmais numurs vai vāciešiem Filipu Arni Bergmanu/Janniku Harmsu, kuri izsēti ar 26.numuru. Pļaviņš/Točs noteikti labprātāk tiktos ar Vācijas pāri, kuri tika uzvarēti jau sacensību apakšgrupas spēlē.

Savukārt plkst.14 astotdaļfinālā ar 26.numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka tiksies ar turnīra piekto numuru Eiprilu Rosu/Aleksandru Klinemenu no ASV.

Latvijas sportistes pamanījās savā apakšgrupā izcīnīt uzvaras visās trijās spēlēs, kas ļāva ieņemt pirmo vietu, bet izslēgšanas spēļu turnīra pirmajā mačā tika pieveiktas turnīrā ar 33.numuru izliktās Jevgeņija Ukolova/Jekaterina Birlova no Krievijas. Savukārt ASV pāris E apakšgrupā ieņēma otro vietu, bet astotdaļfinālā pārspēja Brazīlijas duetu.

Uzvaras gadījumā latvietes ceturtdaļfinālā tiksies ar nīderlandietēm Žoju Stubi/Marlēnu Ramonu-van Īrseli, kurām piešķirts 31.numurs vai Rosu Sammeru/Sāru Hjūzu no ASV.

Pasaules čempionātā 48 pāri sadalīti 12 apakšgrupās pa četriem katrā. Pēc viena apļa turnīra katras grupas divas labākās vienības, kā arī četri no 12 trešo vietu ieguvējiem kvalificējas izslēgšanas sacensībām. Savukārt pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas tiks salozētas pa pāriem un cīnīsies par vēl četrām ceļazīmēm uz izslēgšanas turnīru.

Pasaules čempionāts Hamburgā notiks līdz svētdienai. Pasaules čempionu titulus izcīnījušie dueti savām valstīm nodrošinās ceļazīmes uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Pirms diviem gadiem notikušajā pasaules čempionātā labākais duets no Latvijas bija Samoilovs/Šmēdiņš, kuri aizkļuva līdz turnīra astotdaļfinālam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par