Latvijas pirmā pretiniece Velsa izrauj punktu Horvātijā, Turcija atgūstas no izbīļa Armēnijā

25/03/2023 23:53
Velsas futbola izlase

Šovakar notika pirmās spēles 2024.gada Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas D apakšgrupā, kurā ielozēta arī Latvija. Turcija Erevānā atlases cikla pirmajā mačā guva panākumu, kamēr Horvātija un Velsa Splitā spēlēja neizšķirti.

D apakšgrupas mačā Turcija viesos ar rezultātu 2:1 (1:1) pārspēja Armēnijas futbolistus. Desmitajā minūtē vadībā izvirzījās Armēnija, kad Turcijas aizsargs Ozans Kabaks neveiksmīgi centās atsist armēņa Kamo Hovhanisjana sitienu un netīšām bumbu raidīja pats savos vārtos.  Turki panāca izlīdzinājumu 35.minūtē, lauka saimnieku vārtsargu pārspējot Orkunam Kekči. Uzvaru nesošos vārtus Turcijas izlases labā mača 64.minūtē guva Kerems Aktirkolu, kurš pēc Enesa Inala piespēles raidīja bumbu garām vārtsargam apakšējā labajā stūrī.

Tikmēr citā D apakšgrupas mačā Horvātija savā laukumā ar rezultātu 1:1 (1:0) spēlēja neizšķirti pret Velsu. Laukuma saimnieki guva pirmos vārtus mača 28.minūtē, kad viesu vārtsargu pārspēja Andrejs Kramaričs. Savukārt velsieši izlīdzināja rezultātu tikai otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē, ar precīzu sitienu izceļoties Neitanam Broudhedam. Latvijai pirmais mačs šajā kvalifikācijas logā paredzēts 28.martā, kad izbraukumā nāksies stāties pretī Velsas futbolistiem.

Finālturnīrā iekļūs desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu “play-off” spēlēs. Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.