Latvijas riteņbraucējai Rožlapai 28. vieta PČ individuālajā braucienā

20/09/2021 18:07

Latvijas riteņbraucēja Dana Rožlapa pirmdien Brigē izcīnīja 28.vietu pasaules čempionāta individuālajā braucienā, kurā uzvaru svinēja nīderlandiete Ellēna van Deika.

Pasaules meistarsacīkstēs riteņbraucējas veica 30,3 kilometrus garu distanci ar finišu Brigē. Rožlapa šo distanci veica 39 minūtēs un 43 sekundēs, kas deva 28.vietu 49 startējušo sportistu konkurencē.

Visātrāk šo distanci – 36 minūtēs un piecās sekundēs – brauca van Deika, 2013.gada čempiones titulam pievienojot vēl vienu zelta medaļu. Viņa ir arī 2016.gada vicečempione un 2018.gada bronzas medaļas laureāte. Desmit sekundes viņai zaudēja šveiciete Marlēna Roisere, kura bija otrā arī pērn pasaules čempionātā un šovasar Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Savukārt 24 sekundes distanci lēnāk veica uzvarētājas tautiete, Tokijas olimpisko spēļu čempione Annemīka van Vlētena. Viņa individuālajā braucienā uzvarēja arī 2017. un 2018.gadā, bet aizpērn izcīnīja bronzu. Vēl no Latvijas sportistiem individuālā brauciena sacensībās startēs juniores Evelīna Ermane-Marčenko un Kitija Siltumēna un juniors Matīss Kaļveršs.

Vīru elites grupas braucienā, kas notiks svētdien, Latviju pārstāvēs četri riteņbraucēji, kas ir maksimāli iespējamais skaits pēc kvotu sadales. Cīņā dosies Toms Skujiņš, Krists Neilands, Emīls Liepiņš un Mārtiņš Pluto.

U23 vīru grupas brauciena sacensībās Latvija būs pārstāvēta ar Paulu Rubeni, Kristeru Ansonu un Aleksu Krastu, dāmu elitē ar Danu Rožlapu, Liju Laizāni un Līnu Svarinsku, junioru puišu sacensībās ar Matīsu Kaļveršu, Gvido Kokli, Kārli Klismetu un Kārli Valteru Grunduli, kamēr junioru meiteņu sacensībās ar Lauru Belohvoščiku, Kitiju Siltumēnu un Evelīnu Ermani-Marčenko.

Pasaules meistarsacīkstēs individuālie braucieni norisināsies Brigē, bet grupas braucieni notiks Lēvenā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mairis Briedis
16/10/2021 07:10

Tā diena ir klāt – Briedis cīņā pret Mannu lūkos nosargāt IBF čempiona jostu

Latvijas bokseris Mairis Briedis šodien cīņā pret Vācijas pārstāvi Arturu Mannu lūkos aizstāvēt sev piederošo Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu pirmajā smagajā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem). Cīņu vakars…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…