Latvijas sieviešu futbola izlase divos pēdējos mačos ielaiž 14 vārtus

22/09/2020 20:19
Latvijas sieviešu futbola izlase

Latvijas sieviešu futbola izlase otrdien Liepājā 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē atkārtoti piekāpās Ungārijas valstsvienībai.

Kvalifikācijas turnīra F grupā Latvijas izlase Liepājā ar 0:5 (0:3) piekāpās Ungārijai, kas pērn novembrī pirmajā tikšanās reizē bija pārāka ar 4:0. Savukārt nesenajā cīņā 17.septembrī viesos 0:9 tika atzīts Islandes pārsvars. Tas nozīmē, ka pēdējos divos mačos Latvija ielaidusi 14 vārtus, bet nav guvusi nevienus.

Latvietes iedzinējos nonāca jau devītajā minūtē, kad pēc standartsituācijas izspēles, soda laukumā ar galvu precīzi spēlēja Dora Zellere. 15.minūtē Renāte Fedotova un Olga Ševcova ar vairākām piespēlēm tika līdz pretinieču vārtiem, taču Ševcovas sitiens izvērtās pagalam vājš.

26.minūtē 2:0 ar sitienu no aptuveni 17 metru distances panāca Žanete Jakabfi, kura iepriekš tika galā ar spiedienu no aizsardzības spēlētājām. Piecas minūtes vēlāk Renāte Fedotova vienatnē skrēja uz Ungārijas soda laukumu, taču īsi pirms tā tika panākta, kā rezultātā izpildīja sasteigtu un vāju sitienu, kas rezultātu uz tablo nemainīja.

Vēl pirms pirmā puslaika beigām (33.minūtē) 3:0 panāca Sāra Pustaia. Pēc sitiena Anna Vaivode nenofiksēja bumbu, ko vēlāk neizdevās iegūt savā rīcībā, kā rezultātā nesaprašanos aizsardzībā savā labā izmantoja Pustaia. 39.minūtē latvietēm bija iespēja no standartsituācijas, taču tiesnese nosvilpa aizmuguri.

Otrajā puslaikā Vaivode vēlreiz kapitulēja 54.minūtē, kad precīzi sita Lilla Turanji, bet piektos vārtus savas komandas labā Turanji guva jau kompensācijas laika trešajā minūtē, soda laukumā spējot uzvarēt cīņā par bumbu.

Latvijas izlase šajā kvalifikācijas ciklā sešās spēlēs jau ielaidusi 30 vārtus jeb vidēji piecus vienā duelī.

Zīmīgi, ka šī nebija vienīgā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle, kas tika aizvadīta Latvijā, jo Jūrmalā stadionā “Sloka” savā starpā tikās arī Igaunija un Krievija.

Krievija ar 3:0 (1:0) uzvarēja Igauniju.

Abas valstsvienības spēli Igaunijā neaizvadīja, jo ziemeļu kaimiņzemē saistībā ar Covid-19 noteikti strikti ierobežojumi. Tie paredz, ka personām, kuras Igaunijā ieceļojušas ne no Eiropas savienības vai Šengena zonas valstīm, pēc ierašanās jāievēro 14 dienu karantīna.

Jau ziņots, ka Covid-19 radītās pandēmijas dēļ Eiropas Futbola asociāciju savienībai (UEFA) nācās atcelt pavasarī un jūnija sākumā paredzētās spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā sievietēm.

Didža Matīsa vadītajai Latvijas sieviešu izlasei bija paredzēts 10.aprīlī aizvadīt maču Slovākijā. Sākotnējais spēļu grafiks paredzēja arī 4.jūnija maču Islandē un 9.jūnija spēli Liepājā pret Ungāriju.

Pēcāk maijā UEFA publicētais kalendārs noteica, ka ar Islandi jātiekas 17.septembrī, bet ar Ungāriju piecas dienas vēlāk. 22.oktobrī viesos būs jātiekas ar Zviedriju, bet 27.oktobrī ar Slovākiju.

Piecās līdz šim aizvadītajās spēlēs Latvijas izlase pie kopvērtējuma punktiem nav tikusi, tomēr iepriecinājusi ar konkurētspējīgu sniegumu it īpaši pirmajās divās mājas spēlēs pret pasaules sieviešu futbola smagsvaru Zviedriju (1:4) un Slovākiju (1:2). Vēl pirmajā riņķī tika zaudēts Islandei (0:6) un Ungārijai (0:4).

F apakšgrupā vadībā ar 12 punktiem ir četras spēles aizvadījušās Zviedrija un Islande, septiņus punktus sešos mačos iekrājusi Ungārija, kamēr Slovākija seko ar četriem punktiem četrās spēlēs, bet Latvija sešās cīņās palikusi bešā.

Tāpat šovasar nenotika iepriekš plānotais Baltijas kauss, kurā ierasti bez Latvijas startē arī Igaunijas un Lietuvas izlases.

Finālturnīram, kas notiks 2022.gadā Anglijā, kvalificēsies deviņu grupu uzvarētājas un trīs labākās otro vietu ieņēmējas.

Šajā kvalifikācijas ciklā ir mainīta izspēles kārtība. Iepriekš bija sabraukuma tipa kvalifikācijas priekšsacīkšu kārta, kurā Latvijas izlase vairākkārt palika otrajā vietā un soli no iekļūšanas kvalifikācijas pamatturnīrā. Sākot ar šo kvalifikācijas ciklu priekšsacīkšu kārta ir atcelta, un visas 47 nacionālās izlases sadalītas deviņās grupās pa sešām vai piecām komandām, padarot kvalifikācijas sistēmu līdzīgu tai, kāda gadu gaitā ir ierasta vīriešu izlasēm. Jaunais sacensību formāts nozīmē, ka turpmāk Latvijas valstsvienībai oficiāli kvalifikācijas mači notiks biežāk un ka tādu būs vairāk.

Šoreiz gatavošanās spēlei bija savādāka, jo treniņos nepiedalījās futbolistes, kuras savas prasmes ikdienā slīpē Islandē, – aizsardze Elīza Spruntule, pussardze Karlīna Miksone un uzbrucēja Olga Ševcova izlasei pievienojās Islandē.