Latvijas sieviešu tenisa spīdekļu duelī Sevastova apspēlē Ostapenko (VIDEO)

23/04/2019 16:41

Latvijas tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova otrdien prestižā Štutgartes WTA “Premier” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā ar rezultātu 6-2, 4-6, 6-0 uzvarēja Aļonu Ostapenko.

Tādējādi pasaules 13. rakete Sevastova, Štutgartē būdama izlikta ar septīto numuru, sasniegusi turnīra otro kārtu, par ko nopelnījusi 55 WTA ranga punktus, kamēr planētas 29. numuram Ostapenko tika viens punkts.

Ostapenko pašlaik visu turnīru ietvaros piedzīvojusi jau piecus zaudējumus pēc kārtas.

Abas tenisistes aizvadīja spraigu un skatāmu spēli, tomēr Sevastova līdzīgā cīņā trešajā geimā guva breiku. Lai arī uzreiz pēc tam jau Ostapenko ieguva divas breikbumbas, viņa tās neizmantoja. Abas Latvijas sportistes cīnījās ļoti līdzvērtīgi, un turpmākajos geimos viņas spēja gūt vairākas breikbumbas, turklāt Sevastova septītajā geimā to arī izmantoja un panāca 5-2 sev par labu.

Līdz ar to nākamajā geimā Sevastova varēja servēt par uzvaru pirmajā setā, ko arī veiksmīgi paveica, pirmo setu triumfējot ar 6-2.

Lai arī pirmajā setā iniciatīva piederēja Sevastovai, otrajā setā Ostapenko pilnībā mainīja cīņas ritējumu un spēlēja ļoti pārliecinoši. Viņa divas reizes pēc kārtas lauza tautietes servi un panāca graujošo 5-0. Sevastovai ar trešo piegājienu savu servi gan izdevās nosargāt, bet pēc tam tik un tā viņas pretiniece varēja servēt par uzvaru otrajā setā. Ostapenko gan nespēja nosargāt 40:15 vadību, turklāt Sevastova spēja vienu breiku atspēlēt, grūtā cīņā izmantojot ceturto breikbumbu.

Iniciatīva bija pārgājusi Sevastovas pusē, kura spēja divas reizes pēc kārtas lauzt Ostapenko servi un pietuvoties līdz 4-5. Tomēr pēc tam ļoti svarīgā brīdī ar breiku jau atbildēja Ostapenko, kura tādējādi uzvarēja otro setu ar 6-4.

Līdz ar to šīs spēles uzvarētāja tika noteikta izšķirošajā – trešajā – setā. Arī tajā cīņas ritējums mainījās strauji, jo Sevastova ieguva uzreiz trīs breikus pēc kārtas un panāca 5-0. Latvijas pirmā rakete tādējādi diezgan ātri varēja servēt par uzvaru mačā, turklāt to veiksmīgi arī paveica.

Abas tenisistes savā starpā līdz šim bija tikušās vienu reizi, kad 2015.gadā Maskavas WTA turnīra kvalifikācijā Sevastova bija vadībā ar 6-3, 3-1, Ostapenko no tālākas cīņas atsakoties.

Otrajā kārtā Sevastova spēkosies ar Ukrainas tenisisti Ļesju Curenko (WTA 26.) vai ielūgumu saņēmušo vācieti Lauru Zīgemundu (WTA 99.).

Sevastova muguras traumas dēļ pagājušajā nedēļā nevarēja palīdzēt Latvijas izlasi pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā, kur komanda piekāpās Vācijai. Tikmēr Ostapenko šajā divcīņā zaudēja abās vienspēlēs.

Visu turnīru ietvaros Ostapenko šogad tikai vienās sacensībās spējusi uzvarēt divos mačos.

Pērn Ostapenko sasniedza Štutgartes turnīra ceturtdaļfinālu, tāpēc viņai bija jāaizstāv 100 WTA ranga punkti, kamēr Sevastova sacensībās nepiedalījās.

Ostapenko Štutgartē plāno piedalīties dubultspēļu turnīrā, kur viņa spēlēs kopā ar kanādieti Gabrielu Dabrovski, kura dubultspēļu reitingā ir augstajā 15. vietā, bet pērn bija pat septītā.

Ostapenko pirmdien šī turnīra ievadā uzvarēja “Turkish Airlines” taibreiku sacensībās-šovā, finālā pārspējot šveicieti Belindu Benčiču.