Latvijas sieviešu U19 florbola izlase saspringtā cīņā pieveic Slovākiju

03/09/2021 17:37
Nokopēts
Latvijas U19 sieviešu florbola izlase

Latvijas sieviešu U19 florbola izlase piektdien izcīnīja uzvaru Zviedrijā notiekošā pasaules U19 čempionāta trešajā mačā, turpinot cīņu par piekto vietu meistarsacīkstēs. Latvietes ar rezultātu 7:6 (3:2, 3:2, 1:2) uzveica vienaudzes no Slovākijas.

Šīs spēles iznākums noteica to, kura no šīm divām izlasēm rīt varēs cīnīties par piekto vietu pasaulē, bet kura spēlēs par 7.-9.vietu. Jau sestajā sekundē Latviju vadībā izvirzīja Laura Gaugere, taču rezultātu 1:0 neturējās pat vienu minūti, pretiniecēm ātri panākot izlīdzinājumu. Arī uz Annas Ankudinovas vārtiem slovākietes atbildēja ar precīzu raidījumu, bet Jūlijas Rozītes “gols” ļāva pirmo periodu uzvarēt ar 3:2.

Otrās trešdaļas pirmajā minūtē Ankudinova panāca 4:2, pretinieces vienus vārtus atguva, bet līdz perioda septītajai minūtei nekļūdīgas bija arī Katrīna Kate Fībiga un Simona Grāpēna – 6:3. Slovākietes atguva vēl vienus vārtus, bet trešā perioda vidū Grāpēna panāca 7:4. Pusotras minūtes laikā pretinieces guva divus vārtus un parūpējās par nervozu mača galotni, kurā aukstasinīgākas bija latvietes, nosargājot uzvaru ar 7:6.

Grāpēna un Ankudinova maču noslēdza ar četriem punktiem katra, bet par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta Samanta Bērziņa.

B apakšgrupas pirmajā spēlē latvietes ar 0:16 piekāpās Čehijai, bet otrajā ar 1:14 atzina Zviedrijas pārākumu.

Latvijas Florbola savienības publicētā informācija liecina, ka Latvijas izlasē iekļautas divas vārtsardzes, septiņas aizsardzes un 11 uzbrucējas. Vislielākā pārstāvniecība (sešas spēlētājas) ir no Kocēnu “Rubenes”, četras florbolistes pārstāv “Ķekavu”, trīs – Cēsu “Lekringu”, divas – “Ķekavas Bulldogs”/”NND”, bet viena – “Rēzeknes BJSS”. Četras valstsvienības spēlētājas nākamajā sezonā spēlēs ārvalstu klubos – Aurēlija Zariņa (“Kalannin Pallo-65”, Somija), Anna Ankudinova, Samanta Bērziņa un Jūlija Rozīte (visas – Cīrihes “Floorball Lioness”, Šveice).

Septiņas no šīm spēlētājām – Anna Ankudinova, Laura Gaugere, Jūlija Rozīte, Simona Grāpēna, Kristiāna Elizabete Krūmiņa, Viktorija Kuročkina un Kate Meldere – piedalījās iepriekšējā pasaules čempionātā, kas 2018.gadā notika Šveicē, bet piecas (Gaugere, Ankudinova, Rozīte, Grāpēna un Samanta Bērziņa) savus spēkus jau pamēģinājušas arī pieaugušo pasaules čempionātā.

Pasaules U19 čempionātā deviņas komandas sadalītas divās apakšgrupās. A grupā ir piecas komandas, bet B – četras. A apakšgrupā katra komanda dienas laikā aizvada divas spēles, kas katra ilgst 45 minūtes jeb trīs 15 minūšu periodi. Otras grupas vienības aizvada apļa turnīru. Grupu turnīrā spēle pamatlaikā var noslēgties neizšķirti, jo papildlaiks vai soda metieni nav paredzēti.

Cīņās par medaļām un pārējām vietām notiks pēc ierastā formāta – trīs 20 minūšu periodi. Pusfinālu sasniegs katras grupas divas spēcīgākās izlases. Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ceļošanas ierobežojumi šajā čempionātā lieguši dalību Austrālijas, Kanādas, ASV, Austrijas, Ķīnas, Jaunzēlandes un Norvēģijas izlasēm. Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas tika aizvadīts 2018.gadā, Latvijas U19 sieviešu izlase B divīzijā uzvarēja visās spēlēs un izcīnīja pirmo vietu.

Latvijas U19 sieviešu florbola izlases sastāvs:

vārtsardzes – Barbara Rabčevska (“Ķekava”), Jolanta Bačkure (“Rēzknes BJSS”);

aizsardzes – Nikola Biezuma (“Ķekavas Bulldogs”/”NND”), Lāsma Ēvele, Daniela Dafne Hāna (abas – Kocēnu “Rubene”), Samanta Bērziņa (Cīrihes “Floorball Lioness”, Šveice), Kristiāna Elizabete Krūmiņa, Viktorija Kuročkina (abas – “Ķekava”), Kate Meldere (Cēsu “Lekrings”);

uzbrucējas – Laura Gaugere, Marta Lība Zameca, Simona Grāpēna, Emīlija Salaciete (visas – Kocēnu “Rubene”), Jūlija Rozīte, Anna Ankudinova (abas – Cīrihes “Floorball Lioness”, Šveice), Katrīna Kate Fībiga (“Ķekava”), Dārta Derupa (“Ķekavas Bulldogs”/”NND”), Aurēlija Zariņa (“Kalannin Pallo-65”, Somija), Betija Raseiceva, Luīze Raseiceva (abas – Cēsu “Lekrings”).

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
6.73
4.66
1.52
1.61
4.58
5.47
3.51
3.82
2.11
1.23
6.75
12
4.4
3.9
1.75
4.49
3.73
1.89
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām