Latvijas sieviešu volejbola izlase Sudraba līgas turnīru noslēdz bez punktiem

03/06/2021 20:09
Latvijas sieviešu volejbola izlase

Latvijas sieviešu volejbola izlase ceturtdien Eiropas Sudraba līgas turnīru Zenicā noslēdza ar sesto neveiksmi pēc kārtas. Latvijas valstsvienība B grupas sestajā spēlē ar 1-3 (24:26, 26:24, 22:25, 18:25) piekāpās Igaunijai. Rezultatīvākās Latvijas izlasē ar 24 punktiem bija Anija Jurdža, 17 punkti Petrai Ņečiporukai, deviņus nopelnīja Paula Nečiporuka, savukārt septiņus punktus nopelnīja Lāsma Ozola. Paula Nečiporuka trešdaļu no punktiem iekrāja ar servi.

Igaunijas komandā 15 punkti Līsai Kulerkanai, bet vēl 13 punkti Kristīnei Mīlenai. Visās piecās līdzšinējās spēlēs Latvija bija piedzīvojusi zaudējumu trīs setos. Trešdien Latvijas izlase ar 0-3 piekāpās Portugālei. B grupā ar 13 punktiem piecās spēlēs līdere ir Bosnija un Hercegovina, 11 punkti ir Portugālei, Igaunija sešos mačos iekrājusi deviņus punktus, bet Latvijas izlase pie punktiem netika.

Finālturnīrs ar četru komandu līdzdalību plānots 2021.gada 11. un 12.jūnijā Slovēnijas pilsētā Mariborā. Slovēnijai vieta tajā jau ir nodrošināta. Tāpēc tai piebiedrosies abu grupu uzvarētājas un labākā otrās vietas ieguvēja, neskaitot Slovēniju. Pirms Eiropas līgas sacensībām Latvijas izlase aizvadīja Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles, grupā piedzīvojot sešus zaudējumus pret Bosnijas un Hercegovinas, Čehijas un Slovēnijas vienībām, sakrājot setu attiecību 1-18.

Pirms turnīra aprīļa pēdējā dienā Latvijas izlase Minskā pārbaudes spēlē trīs setos zaudēja Baltkrievijai. Abas izlases savā starpā plānoja aizvadīt vēl vienu spēli, bet divām personām, kuras bija iesaistītas pirmā mača norisē, noteica saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā valstsvienība atgriezās Daugavpilī.

13.aprīlī Latvijas sieviešu volejbola izlase gatavošanos kvalifikācijas turnīram sāka 22 spēlētāju sastāvā, bet pēc nepilnas nedēļas treneri sastāvā atstāja 16 volejbolistes.

Latvijas izlases sastāvs

diagonālās spēlētājas – Vlada Pridatko, Katrīna Paula Krustkalne (abas – “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU)), Megija Dambrehte (“Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Ingunas Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS));

pirmā tempa spēlētājas – Anna Rīta (RSU/MVS), Lāsma Ozola;

cēlājas – Elza Reknere (abas – RVS/LU), Elvita Dolotova (“KP Brno”, Čehija);

otrā tempa spēlētājas – Ingrīda Šveigere (“PSVBG Salzburg”, Austrija), Paula Nikola Ņečiporuka (Virdžīnijas Sadraudzības universitātes “Rams”, NCAA), Petra Ņečiporuka (RVS/LU), Anija Jurdža (RSU/MVS);

“libero” – Elīna Zvaigzne, Kristīne Kramēna (abas – RVS/LU).