Latvijas sieviešu volejbola izlase uzvar pirmajā Eiropas Sudraba līgas spēlē

17/05/2024 23:15
Nokopēts
Latvijas sieviešu volejbola izlase

Latvijas sieviešu volejbola izlase piektdien Islandē uzvarēja pirmajā Eiropas Sudraba līgas mačā. Latvija ar 3-1 (20:25, 25:18, 25:14, 25:19) pārspēja Islandi.

Starp latvietēm ar 13 punktiem izcēlās Anija Jurdža un Marta Kamēlija Levinska, 12 punktus iekrāja Paula Nikola Ņečiporuka, bet vēl 11 punktus pievienoja Lāsma Ozola. Islandes vienībā rezultatīvākā ar 12 punktiem bija Elisabeta Einarsdotira.

“Mēs spēlei bijām ļoti labi sagatavojušās. Bijām izanalizējušas katru Islandes spēlētāju atsevišķi un komandu kopumā. Islandietes tomēr pārsteidza ar to, ka ļoti labi spēlēja aizsardzībā. Mēs, savukārt, šodien labi nospēlējām uzbrukumā, un varbūt bloka un aizsardzības sistēma bija labāka nekā pretiniecēm,” sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF) atzina Jurdža.

Savukārt Latvijas izlases galvenais treneris Daniele Mario Kaprioti norādīja, ka Latvijas volejbolistes pirmajā setā spēlēja pārāk pieklājīgi.”Mēs joprojām esam pārāk pieklājīgi, bet, kā jau teicu meitenēm, šosezon es vēlos vairāk zaudētu pirmo setu, bet uzvarētu maču. Tas šim sastāvam ir pluss – kā viņas no pieklājīgām kļūst mazāk pieklājīgas,” teica Kaprioti. “Mēs joprojām “pieklibojam” servju uzņemšanas un uzbrukuma sistēmā, jo mēs neesam līdz galam pārliecināti, ko varam izdarīt. To salabojot, komanda iegūs pavisam citu pārliecību par saviem spēkiem.”

Sestdien plkst.23 Latvijas volejbolistes spēkosies ar Ungāriju.Šogad Eiropas Sudraba līgā spēlē desmit komandas. Latvijai bija paredzēts aizvadīt sešas spēles, turklāt – divreiz ar Ungāriju, taču vienu uzvaru Latvijas volejbolistes jau ir izcīnījušas, vēl nedodoties uz Islandi. No turnīra ir izstājusies Bosnija un Hercegovina, ar kuru Latvijai 26.maijā bija jāspēlē mājās. Tādējādi sabraukumā Rīgā Latvijas izlase aizvadīs vien spēli 24.maijā ar Gruziju.

Sievietēm Sudraba līgā sacensības norit četras nedēļas nogales pēc kārtas, sākot ar 16.-19.maiju un beidzot ar 7.-9.jūniju, Latvijas valstsvienībai startējot pirmajās trijās nedēļas nogalēs. Sudraba līgā uzvarētājas tiks noskaidrotas divās finālspēlēs abu komandu laukumos.

Gatavojoties Eiropas līgas sacensībām, Latvijas volejbolistes aizvadītās nedēļas nogalē pārbaudes spēlēs Tallinā divreiz piekāpās Igaunijas valstsvienībai, zaudējot ar 1-3 un 2-3.

2023.gadā Latvijas vīriešu izlase, kura šogad Eiropas līgā nestartē, uzvarēja Eiropas Sudraba līgā, bet sieviešu valstsvienība Sudraba līgā ar divām uzvarām ieņēma trešo vietu grupā, finālčetrinieka mačiem nekvalificējoties.

Kopā ar galveno treneri Danieļi Kaprioti izlasē strādā treneri Arvils Keišs un Inguna Minusa, fizioterapeits un fiziskās sagatavotības treneris Roni Antero Rekola, statistiķis Mareks Maksimovs un menedžeris Kristaps Čerņavskis.

Latvijas sieviešu volejbola izlases sastāvs spēlēm Islandē:

cēlājas – Elvita Dolotova (RSU/MSĢ), Elza Reknere (RVS/LU);

pirmā tempa spēlētājas – Lāsma Ozola (RVS/LU), Karmena Struka (RSU/MSĢ), Junora Vagele (Klužas-Napokas “U NTT Data Cluj”, Rumānija);

diagonāles spēlētājas – Marta Kamēlija Levinska (Ankaras PTT, Turcija), Megija Dambrehte (“Hameenlinna”, Somija), Katrīna Struka (RSU/MSĢ), Anija Jurdža (Saloniku “Aris”, Grieķija);

otrā tempa spēlētājas – Paula Nikola Ņečiporuka (“Belfort”, Francija), Sindija Bože (RVS/LU), Agija Ankevica (RSU/MSĢ);

“libero” spēlētājas – Linda Šteinberga (RSU/MSĢ).

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām