Latvijas sieviešu volejbola izlasei bezcerīga sakāve pret Rumāniju

26/08/2018 20:27
latvijas-sieviešu-volejbola-izlase-sportazinas

Latvijas sieviešu volejbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē Jelgavā ar 0:3 (13-25, 13-25, 15-25) piedzīvoja bezierunu zaudējumu Rumānijai.

Abas komandas spēkojās arī trešdien, kad Rumānijā latvietēm nācās atzīt pretinieču pārsvaru ar 0:3 (11-25, 18-25, 22-25).

Pirmo punktu spēlē guva Latvija, viesu cēlājai Aleksandrai Aličei Kapeloviesai servējot pāri laukumam, taču jau tūlīt viešņas “labojās”, panākot 4:1 savā labā. Seta turpinājumā viņas metodiski palielināja pārsvaru, atstādamas mājinieces uz 13.

2. sets bija kā pirmā spoguļattēls. Sākumā pēc Alises Elizabetes Pastares netveramas serves vadībā tika arī Latvija (2:1), bet pēc tam spāņu “mašīna” uzņēma apgriezienus, īpaši izceļoties uzbrukumā un blokā un atvēlot Latvijai tos pašus 13 punktus kā 1. setā.

3. seta scenārijs līdz 10:10 tika rakstīts diviem līdzvērtīgiem pretiniekiem, pēc tam gan ar vairāku netveramu servju un uzbrukuma līderes Joanas Marijas Bačiu palīdzību nosverot uzvaras kausus Rumānijas pusē – 3:0 (13, 13, 15). Tādejādi latvietēm vairs nav pat teorētisku iespēju cīnīties par iekļūšanu 2019. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Vēlu vakarā notiks otra mūsu grupas spēle Lukovacā, kur Bosnijas un Hercegovinas izlase uzņem spānietes. Tomēr neatkarīgi no tās rezultāta Rumānija ar 3 uzvarām 4 spēlēs jauno gadu sagaidīs grupas līdera lomā, bet Latvijas meitenes ar 0-4 bilanci būs pēdējās.

Tagad Latvijas volejbolistēm kvalifikācijas turnīrā pārtraukums līdz janvāra sākumam.

Latvijas sieviešu volejbola izlases sastāvs:

Cēlājas – Elvita Dolotova (LU), Sanda Ragozina (“Babīte”);

Pirmais temps – Terēza Hrapāne (Daugavpils “miLATss”), Kristīne Dzierkale (“Jelgava”), Monta Strazdiņa (RSU/MVS);

Diagonāles spēlētājas – Annija Āboliņa (NCAA), Anna Embrekte (RSU/MVS), Marta Kamēlija Levinska (RVS);

Otrais temps – Alise Elizabete Pastare, Rūta Treija, Jeļizaveta Morozova (visas – RSU/MVS), Irbe Andike Lazda (RVS);

Libero – Linda Liniņa (“Jelgava”), Liene Šimkuse (“Babīte”).

Izmantotie avoti: Latvijas volejbola federācija / volejbols.lv