Latvijas skeletonistes izcīnījušas divas kvotas dalībai nākamās sezonas PK

21/01/2022 21:40
Endija Tērauda

Latvijas skeletonistes izcīnījušas divas kvotas dalībai 2022./2023.gada sezonas Pasaules kausa izcīņā, ziņo Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Dārta Zunte piektdien Insbrukā izcīnīja sesto vietu pasaules junioru čempionātā un guva svarīgus punktus, lai Latvija nākamās sezonas Pasaules kausa izcīņā varētu piedalīties ar divām dalībniecēm. Šīs sezonas sākumā tika izlemts, ka Endija Tērauda piedalīsies Pasaules kausa sacensībās, bet Zunte – Starpkontinentālā kausa izcīņas mačos, kas ir pēc spēka otrā līmeņa sacensības, bet pietiekami punktiem bagātas, lai cīnītos par reitinga vietām.

Treneris Gints Dzērve atzīst, ka otrā kvota ir bijis mērķis jau sezonas sākumā. “Iegūt vienu vietu Pasaules kausā ir salīdzinoši vienkārši – jābūt labāko 45 reitingā, bet, lai būtu divas kvotas – divām latvietēm jābūt starp 35 labākajām. Tas arī šodien Dārtai izdevās – pašai sev izcīnīt vietu nākamās sezonas Pasaules kausa izcīņā,” komentē Dzērve.

Treneris bija apmierināts ar sportistes sniegumu sezonas noslēgumā. “Šosezon mums negāja tik spīdoši, kā bijām plānojuši, bet sezonas otrajā pusē Dārta saņēmās un gandrīz visās sacensībās uzrādīja personīgos rekordus startā, izņemot šodienas sacensības. Bet, neskatoties uz to, bija labi braucieni, kas ļāva izcīnīt sesto vietu,” skaidro Dzērve.

Tikai pateicoties Zuntes šodienas izcīnītajai sestajai vietai, izdevās reitingā pakāpties uz 34.vietu ar 536 punktiem. Tik pat punktu ir arī Tēraudai, kura reitingā ir 35.vietā. Pekinas olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs Tērauda.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artūrs Šilovs un Ronalds Ķēniņš
25/05/2022 10:45

Dominance iemetienos, nulle vārtu ailē un pateicība par nenogulētu sākumu – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Zviedriju

Latvijas hokeja izlase dalība Pasaules čempionātā noslēgusi ar zaudējumu pret Zviedriju – 0:1. Snieguma ziņā ne tā sliktākā spēle, taču nevaru piekrist Vītoliņa pēcspēles sarunā ar žurnālistiem paustajam viedoklim, ka…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…