Latvijas slēpotājas OS stafetē debitē ar 17. vietu

12/02/2022 10:40
Patrīcija Eiduka

Latvijas slēpotājas Patrīcija Eiduka, Kitija Auziņa, Baiba Bendika un Samanta Krampe Pekinas olimpiskajās spēlēs 4×5 kilometru stafetē ieņēma 17.vietu, kamēr par olimpiskajām čempionēm kļuva Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) slēpotājas.

ROC slēpotājas Jūlija Stupaka, Natālija Ņeprjajeva, Tatjana Sorina un Veronika Stepanova distanci veica 53 minūtēs un 41 sekundē. Sudraba godalgas pārsteidzoši izcīnīja Vācijas slēpotājas Katerīna Zauerbreija, Katarina Henniga, Viktorija Karla un Sofija Krēla, kuras pirms pēdējiem pieciem kilometriem vēl bija līderpozīcijās, taču finišā piekāpās 18,2 sekundes uzvarētājām.

Savukārt zviedrietes Maja Dālkvista, Eba Andersone, Frīda Kārlsone un Jonna Sundlinga tikai pirms finiša līnijas izcīnīja bronzas godalgas, pārspējot ceturtās vietas ieguvējas somietes tikai par 0,5 sekundēm.

Pēc 2,4 kilometru atzīmes Eiduka bija septītajā vietā, taču pēc tam saķērās ar Norvēģijas slēpotāju Tīrilu Ūdnesu Vengu un piedzīvoja kritienu, pēc pieciem kilometriem zaudējot pirmo piecu kilometru līderei Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportistei Jūlijai Stupakai 59,5 sekundes. Pēc diviem posmiem vadībā bija vācietes, kuras par 4,3 sekundēm apsteidza ROC slēpotājas, bet trešās, atpaliekot 22,8 sekundes bija norvēģietes. Tikmēr pirms noslēdzošā posma Vācijas slēpotājām bija vēl piecus sekunžu pārsvars pār ROC, taču Norvēģijas slēpotājas bija samazinājušas deficītu līdz otrajai vietai, atpaliekot 14,7 sekundes.

Pēdējos piecos kilometros uzvaru ROC slēpotājām nodrošināja Stepanova, kura izrāvienu veica pēdējos 1,5 kilometros. Latvijas slēpotājās uzvarētājām piekāpās septiņas minūtes un 39,6 sekundes. Latvija pirmo reizi tika pārstāvēta sieviešu slēpošanas stafetē.

2018.gadā Phjončhanas olimpiskajās spēlēs triumfēja Norvēģijas slēpotājas, otro vietu ieņēma Zviedrijas kvartets, bet trešās bija Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportistes.